Podczas trwających od 20 października mistrzostwach Europy bytomscy karatecy wywalczyli medale. Pięcioro zawodników MUKS Bytom reprezentowało Polskę podczas XXVI Mistrzostw Europy w Karate Fudokan.

Potrójne mistrzostwo Europy oraz tytuł najlepszego zawodnika czempionatu wywalczył Michał Sowa. We Włoskim Rimini znakomicie poradziła sobie również Maria Wysogląd broniąc tytułu mistrzyni Europy w kata indywidualnym, a dodatkowo zdobywając srebrny medal drużynowo.

Młodsi zawodnicy również zaprezentowali się doskonale. Anna Popławska zdobyła srebrny medal w kumite drużynowym juniorek. Kacper Pogoda przywiózł do Bytomia złoto w kata drużynowym juniorów oraz brąz w kumite drużynowym. Magdalena Różyło wywalczyła srebro w kumite drużynowym kadetek.

"Jestem zadowolony ze startu moich podopiecznych. Turniej był mocno obsadzony - startowało przeszło 1200 zawodników z 42 krajów. Teraz przygotowujemy się do najważniejszej imprezy jaką będą grudniowe Mistrzostwa Świata wszystkich stylów karate tradycyjnego" - powiedział Janusz Sowa - główny trener klubu.