Trzy tercje i w każdej bramka dla bytomianek. Tak w skrócie można podsumować dzisiejsze spotkanie polonistek na bytomskim lodzie. W 5. kolejce sezonu zasadniczego 2022/2023 Polskiej Ligi Hokeja Kobiet BS Polonia Bytom pewnie pokonała GKS Stoczniowiec Gdańsk 3:0. To kolejna wygrana, która potwierdza przygotowanie bytomskiego zespołu w tym sezonie.

Bytomianki od początku sezonu notują jedynie zwycięstwa. Jedno szczególnie wysokie, bowiem w 4. kolejce pokonały MMKS Podhale Nowy Targ aż 11:0. W dzisiejszym spotkaniu najskuteczniejsze okazały się zawodniczki: Olivia Tomczok, Lena Zięba oraz Alicja Mota. Każda z tych zawodniczek zdobyła po bramce na polonijne konto. Każda w innej tercji.

Obecnie nasze hokeistki zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Na koncie mają dokładnie tyle samo punktów co lider - GKS Stoczniowiec Gdańsk. Różnica tkwi w ilości rozegranych meczów. Bytomianki rozegrały 4, a lider już 5. Jest więc wielce prawdopodobne, że po wyrównaniu ilości meczów bytomskie zawodniczki będą na szczycie tabeli.

Następna walka o komplet punktów 5 listopada. Na lodzie podejmą KHNLK Kojotki Naprzód Janów, zajmujące trzecie miejsce w tabeli. Trzymamy kciuki.