Pomimo dobrych fragmentów gry, podopieczni Mariusza Bacika koszykarze BS Polonia Bytom przegrali w Hali na Skarpie 65:85 z zespołem Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych. Dla bytomian to już szóstka porażka w sezonie. Po siedmiu rozegranych kolejkach Poloniści zajmują 16. miejsce w tabeli Suzuki 1. Liga Koszykówki Mężczyzn.

Porażka na własnym parkiecie. Bytomscy koszykarze przegrywają z Wałbrzychem 65:85

Przypomnijmy, że w ostatniej kolejce bytomianie rozgromili na wyjeździe Start II Lublin 115:55. W kolejnym meczu, gdzie rywal był zdecydowanie bardziej wymagający, bytomscy koszykarze od początku meczu musieli gonic wynik, jednak pod koniec trzeciej kwarty tracili do gości zaledwie 4 punkty. O wysokim zwycięstwem drużyny z Wałbrzycha przesądziła jednak czwarta, ostatnia kwarta przegrana przez niebiesko - czerwonych 24:35, co ostatecznie dało zwycięstwo gościom 85:65.

Kolejnym rywalem Polonii będzie 6 listopada na wyjeździe o 18:00 zespół Weegree AZS Politechnika Opolska, który zajmuje 13. miejsce w tabeli. Bytomianie z 8. punktami zajmują nadal 16. miejsce w tabeli.