Były pułkownik polskiego wywiadu i pisarz powieści sensacyjnych Vincent V. Severski, pisarz i pierwszy oficer „Daru Młodzieży” Tomasz Maracewicz, będą gośćmi najbliższych spotkań w Beceku.
W czwartek, 26 stycznia o 18.00 w Beceku odbędzie się spotkanie autorskie z Vincentem V. Severskim, a właściwie Włodzimierzem Sokołowskim - pisarzem powieści sensacyjnych, który przez prawie 30 lat pracował jako oficer operacyjny i odbył kilkadziesiąt misji w prawie stu krajach.
Bogate, wojskowe doświadczenie autora znajduje odzwierciedlenie w jego twórczości. Wydał dziewięć powieści m.in. „Nieśmiertelni”, „Plac Senacki 6PM”, „Nielegalni”, które rozeszły się w nakładzie prawie miliona egzemplarzy, a na podstawie jednej z nich, Canal + nakręcił serial. Bilety w cenie 2 zł do nabycia w kasie oraz na stronie internetowej Beceku.
Spotkanie ze sztuką
W piątek, 27 stycznia na miłośników sztuki i śląskich klimatów czeka spotkanie przybliżające twórczość Pawła Wróbla - jednego z najbardziej rozpoznawalnych śląskich artystów nieprofesjonalnych.
Jego twórczość nawiązuje do świata, który na jego oczach zaczął zanikać, to pamiątki po Śląsku, które trudno już dzisiaj znaleźć. Jego żywiołowe i niezwykle barwne scenki rodzajowe ukazują dzień powszedni i świąteczny mieszkańców górniczych osiedli. Podczas spotkania etnografka i etnolożka Muzeum Historii Katowic Magdalena Toboła - Feliks opowie o artyście, jego twórczości i obrazie „Zdjęcie ślubne”. Bilety w cenie 2 zł do nabycia w kasie oraz na stronie internetowej Beceku.
Opowieść o statkach i kapitanach
W niedzielę 29 stycznia o 15.00 w Beceku odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Maracewiczem, autorem książki „Symbole naszych marzeń. Stulecie polskich żaglowców 1921-2021. Opowieść o statkach i kapitanach”
Autor to wieloletni instruktor harcerski, jeden z założycieli Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, a obecnie pierwszy oficer na żaglowcu „Dar Młodzieży”. Podczas rozmowy z twórcą usłyszymy niezwykłą opowieść o wielkich marzeniach związanych z morskimi podbojami.
Poznamy 100-letnią historię żeglugi - historię statków i kapitanów od pierwszych podróży „Lwowa” aż po żeglugę „w czasach zarazy”. Autor obficie korzysta ze swego niezwykłego daru opowiadania historii oraz oficerskiego doświadczenia, przeplata je anegdotami, ciekawostkami, biogramami. Wkrótce wejściówki na spotkanie do odbioru w kasie BECEKu.