srebrny czy złoty

Zakup pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie. W końcu jego przeznaczenie jest szczególne, więc sam element biżuteryjny, również powinien być niecodzienny. Panuje powszechne przekonanie, że pierścionek na zaręczyny musi być ze złota. Co jednak w sytuacji, kiedy przyszła narzeczona nie gustuje w tym metalu szlachetnym i woli srebro? Co zrobić? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Od czego rozpocząć poszukiwania pierścionka zaręczynowego?

Wybór pierścionka zaręczynowego musi być dobrze przemyślany. Wręczając go wybrance swojego serca, należy bowiem przyjąć, że będzie go nosiła na co dzień, a co za tym idzie – powinien pasować do każdej stylizacji, jaką zdecyduje się na siebie włożyć. Tutaj ważną kwestią jest styl, jaki preferuje przyszła narzeczona. W przypadku kobiet stawiających na klasykę, najlepszą opcją będą proste, minimalistyczne modele. Jeżeli jednak partnerka należy do osób, które lubią się wyróżniać, a ich sposobem na to jest właśnie ubiór, to w tym wypadku, warto postawić na oryginalne, rzucające się w oczy pierścionki. Sklepy z biżuterią, na szczęście, obfitują w rozmaite modele tego typu okolicznościowej biżuterii, więc znalezienie odpowiedniego produktu, nie powinno stanowić większego problemu.

Złoto czy srebro – z czego powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy?

Srebro to jeden z tych metali szlachetnych, które cechuje uniwersalność i stosunkowo niska cena. Ponadto, jest ono bardziej subtelnym dodatkiem niż złoto, stąd też staje się częstym wyborem wielu osób. W związku jednak z faktem, że biżuteria wykonana z tego kruszcu, jest nieco mniej okazała i odświętna niż złota, wiele osób uważa, że nie sprawdzi się w przypadku zaręczyn. Być może jest to racjonalny argument, jednak co w sytuacji, kiedy przyszła narzeczona stroni od złotych dodatków i zdecydowanie bardziej preferuje te w srebrnym kolorze? Czy istnieje sposób na to, aby pierścionek zaręczynowy nie był złoty (żółty), a jednocześnie cechowała się wyjątkową elegancją i luksusem, jak przystało na tego typu element biżuteryjny? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak, a remedium na to będą pierścionki zaręczynowe z białego złota. Swoim wyglądem przypominają te wykonane ze srebra, jednak cechuje je większa trwałość i co najważniejsze – są znacznie bardziej szlachetne. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że pierścionek zaręczynowy z białego złota, jest na tyle uniwersalny, iż doskonale będzie komponował się zarówno ze srebrem, jak i żółtym złotem. Dzięki temu nawet w sytuacji, kiedy obdarowana nim kobieta zmieni swój stosunek do tego ostatniego i zdecyduje się nosić biżuterię wykonaną, pierścionek zaręczynowy z białego złota będzie do niej pasował.

Gdzie kupić odpowiedni pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy najlepiej kupić u jubilera, ponieważ to tam sprzedawane są najwyższej jakości produkty, wykonane z metali szlachetnych. Miejsce, gdzie znajduje się ich szeroki wybór, to Jubiler Katowice, z ofertą którego można zapoznać się pod adresem https://www.jubiler-katowice.com/, do czego niewątpliwie zachęcamy.