Wczoraj w V Liceum Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej odbyła się bytomska inauguracja kampanii „Moje prawa, moje granice - o przemocy i odpowiedzialności”. W spotkaniu wzięli udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz miejscowi profilaktycy. Odbiorcami ważnych kwestii była młodzież uczęszczająca do klas sportowych.

„Moje prawa, moje granice - o przemocy i odpowiedzialności”- to temat wczorajszych zajęć, które poprowadzili mundurowi z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z KWP w Katowicach. Spotkanie odbyło się w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu, a jego uczestnikami byli uczniowie klasy pierwszej.
Zajęcia rozpoczęły się od warsztatów. Uczestnicy w grupach opracowywali algorytmy postępowania w różnego rodzaju trudnych sytuacjach, z jakimi mogą się spotkać w życiu. Był to wstęp do omówienia problemu przemocy oraz mowy nienawiści. Młodzieży przybliżono definicję przemocy oraz jej rodzaje, wyjaśniono czym różni się mowa nienawiści od hejtu. Uczniowie dowiedzieli się, że godność jest źródłem wszelkich praw i wolności każdej osoby.