Przed nami największe wydarzenie kulturalne w mieście - Święto Bytomia. W tym roku Bytom będzie świętować w sobotę, 24 czerwca. Program wydarzenia jak zwykle ułożyli sami bytomianie, którzy w internetowym głosowaniu wybrali artystów, których chcą usłyszeć podczas imprezy. Gwiazdą wieczoru będzie Agnieszka Chylińska.

- Z powodu oszczędności, tegoroczna impreza z okazji święta miasta potrwa jeden dzień. Nie oznacza to jednak, że będziemy się gorzej bawić. Na scenie zobaczymy m.in. Agnieszkę Chylińską, która zdecydowanie wygrała internetowy plebiscyt i to m.in. tę wokalistkę zaprosiliśmy do zagrania podczas Święta Bytomia. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Artyści wybrani w głosowaniu

Tego dnia na scenie przy pl. Sobieskiego wystąpią: Agnieszka Chylińska, Lemon, hip-hopowa grupa Pokahontaz oraz ponadczasowa Majka Jeżowska.

Jak zwykle na scenie nie zabraknie również lokalnego artysty. Tym razem będzie to Audiogram - jednego z laureatów Przeglądu Zespołów Muzycznych „Bytom Live Music” 2023.

Jak co roku organizacja Święta Bytomia jest możliwa dzięki sponsorom, którzy współfinansują organizację wydarzenia.

Szczegółowy program wydarzenia podamy wkrótce. Tymczasem planujcie już pierwszy wakacyjny weekend w Bytomiu!

Plakat z informacją o wykonawcach