Po raz kolejny Bytom bierze aktywnie udział w Narodowym Dniu Sportu. Już 15 września zapraszamy do udziału w wycieczce rowerowej dla bytomskich uczniów oraz festynie sportowym „WF bez zadyszki”, który odbędzie się na Torkaciku przy ul. Tarnogórskiej 1. Z kolei 17 września Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na bezpłatne ślizgawki dla mieszkańców Bytomia połączone z nauką jazdy na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów przy ul. Pułaskiego 71 oraz możliwość bezpłatnego skorzystania z pływalni krytej przy ul. Parkowej 1.

Narodowy Dzień Sportu w Bytomiu

W festynie sportowym, który 15 września od 9:00 do 13:00 organizuje Miejski Szkolny Związek Sportowy oraz Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytomiu wezmą udział uczniowie bytomskich szkół. W programie wydarzenia zaplanowano m.in. zabawy i gry ruchowe - podbijanie piłki, grę w ringo, rzuty do celu i wiele innych gier. Z kolei około 8:00 uczniowie wyjadą spod Zespołu Szkół Technicznych na wycieczkę rowerową.

W niedzielę 17 września Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu zaprasza na darmowe ślizgawki dla mieszkańców Bytomia połączone z nauką jazdy na łyżwach zorganizowaną przez sekcję hokeja Bytomskiego Sportu. OSiR w tym dniu umożliwi także nieodpłatnie wejście na pływalnię krytą przy ul. Parkowej 1.

Aby móc skorzystać z jazdy na łyżwach trzeba zakupić Bilet 0 zł - do nabycia w kasie oraz online. Godziny ślizgawek: 14:30, 16:30 i 18:30 - każda trwa godzinę. Z kolei bilety na basen można nabyć wyłącznie w kasie. Godziny otwarcia basenu dostępne na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu Uwaga! Obowiązuje limit osób na obydwa obiekty.

Więcej szczegółowych informacji na stronie Narodowego Dnia Sportu

Organizatorem kampanii w ramach Narodowego Dnia Sportu jest Fundacja Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.