Bytomscy policjanci zabezpieczali w sobotę trzy wydarzenia sportowe. Najpierw w Miechowicach odbył się 14. PKO Bytomski Półmaraton. Później na stadionie rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Szombierki Bytom, a Ruchem Radzionków. Wieczorem na lodowisku odbył się mecz charytatywny w hokeju na lodzie pomiędzy drużyną Artystów Polski i TVN24. Zwyciężyła drużyna TVN24. Mundurowi nie odnotowali żadnych incydentów.

W minioną sobotę bytomscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników dwóch wydarzeń sportowych i imprezy sportowo-kulturalnej, które miały miejsce w naszym mieście. Najpierw odbył się 14. PKO Bytomski Półmaraton, gdzie w ramach imprezy zorganizowano VIII Półmaraton Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Trasa biegu została jak co roku wyznaczona ulicami dzielnicy Miechowice i jak zwykle dopisała frekwencja, udział wzięło prawie 1400 biegaczy. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali między innymi policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Drugie miejsce zajął policjant z bytomskiej komendy Rafał Broja. Na pierwszym i trzecim stopniu podium stanęli reprezentanci 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Następnie policjanci zabezpieczyli mecz piłki nożnej, który został rozegrany na stadionie przy ulicy Modrzewskiego. Zmierzyły się tam drużyny Szombierki Bytom i Ruch Radzionków. Spotkanie zakończyło się remisem.


Wieczorem na lodowisku imienia Braci Nikodemowiczów przy ulicy Pułaskiego mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem zgromadzonych licznie uczestników imprezy sportowo-kulturalnej, jaką był mecz charytatywny w hokeju na lodzie. Impreza odbyła się już po raz trzeci w Bytomiu. Na tafli spotkały się drużyny Artystów Polski i drużyna TVN24. Udział w meczu wzięli między innymi jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii Mariusz Czerkawski, łyżwiarz figurowy Mariusz Siudek, panczenista Paweł Zygmunt, generał Roman Polko, aktorzy Bogdan Kalus i Julia Wróblewska, tancerz Jan Kliment, dziennikarze Tomasz Olbratowski i Dariusz Maciborek oraz satyryk Adam Grzanka. W meczu wziął udział także Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Zwyciężyła drużyna TVN24, ale nie wynik był najważniejszy, a dobra zabawa i zebrane pieniądze na szczytny cel. Fundusze zebrane podczas meczu tym razem zostaną przekazane na leczenie półrocznego Dominika podopiecznego Fundacji Petralana.


Wszystkie imprezy zabezpieczane przez bytomskich policjantów w sobotnim dniu przyciągnęły wielu miłośników sportu i przebiegły bez żadnych incydentów.
 

  • Zdjęcie przedstawia policjanta ruchu drogowego, który patrzy w stronę biegaczy.
  • Na zdjęciu widzimy policjantów na motocyklach, którzy zabezpieczają trasę biegu.
  • Na zdjęciu widzimy policjanta, który patrzy w stronę tafli lodowiska, na której rozgrywany jest mecz.
  • Zdjęcie przedstawia osoby na trybunach lodowiska oraz maskotkę.
  • Na zdjęciu widzimy policjantów w pomieszczeniu stanowiska dowodzenia na lodowisku.
  • Na zdjęciu widzimy taflę lodowiska i przywitanie drużyn.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta, który na stanowisku kierowania na lodowisku obserwuje monitory.
  • Zdjęcie przedstawia zawodników rozgrywających mecz hokeja na lodzie.
  • Na zdjęciu widzimy policjantów w pomieszczeniu stanowiska kierowania na lodowisku.