Szkoła z Karbia rywalizuje w kategorii Szkoła Równych Szans 2023. Internauci mogą głosować na SP21 do 10 listopada. Laureatów konkursu poznamy 15 listopada.
Pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu eduSensus Education Awards jest organizowana przez wydawnictwo Nowa Era. Ideą konkursu jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, pedagogów i dyrektorów, aktywnie włączających do swojej pracy nowe technologie oraz szkół przyjaznych uczniom o indywidualnych potrzebach edukacyjnych.
Bezpieczna i nowoczesna
W pierwszej edycji konkursu organizatorzy przyznają nagrody w czterech kategoriach: logopeda roku, pedagog roku, Szkoła równych szans i VR-EDU innowator. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu-Karbiu rywalizuje w kategorii Szkoła Równych Szans 2023 i została wybrana spośród ponad 120 kandydatur.
W uzasadnieniu kandydatury wspomniano m.in. o tym, że bytomska placówka jest bezpieczna i nowoczesna. W szkole działa stały monitoring, prowadzone są liczne akcje, takie m.in. jak „Dzieci Uczą Rodziców” o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a uczniowie biorą udział w m.in. ogólnopolskim programie Akademia Bezpiecznego Puchatka oraz w konkursie „Bezpieczeństwo w sieci”. SP 21 prowadzi działalność profilaktyczną skierowaną do uczniów oraz członków ich rodzin, którzy biorą udział m.in. w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Trzymaj formę”, „Dniu bez plecaka” oraz w organizowanej we współpracy z bytomską policją akcji „Seniorze nie daj się oszukać!”. Bytomska placówka posiada wirtualne laboratorium Empiriusz, wykorzystywane w kształceniu matematycznym i chemicznym, ma specjalistyczne laboratoria/pracownie do zajęć z logopedii. Bogaty pakiet SPE Technologia umożliwia pracę z uczniami z dysleksją, pracę nad koncentracją uczniów, pracę z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz poprawę percepcji słuchowej i przetwarzania słuchowego.
Głosowanie trwa pod linkiem - http://mail.link.sare.nowaera.pl/n/4137/survey/a1697703674be5bc0/
Organizatorzy konkursu tak charakteryzują Szkołę Równych Szans. To placówka, która:
- dba o potrzeby, komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczniów,
- wdraża ideę rzeczywistej edukacji włączającej, budując atmosferę pomocy, wsparcia i zrozumienia dla różnic, a także przyczynia się do budowania społeczeństwa obywatelskiego,
- aktywnie szuka możliwości poprawy jakości kształcenia uczniów o indywidualnych potrzebach edukacyjnych, poprzez współpracę z innymi podmiotami, poszukiwanie nowych narzędzi, pomocy i metod pracy, lub inwestowanie w rozwój kompetencji nauczycieli,
- dba o rozwój szkolnej infrastruktury, ze szczególnym uwzględnieniem stosowania nowych technologii w nauczaniu i terapii, a także wszystkich rozwiązań służących uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Zachęcamy do głosowania na Szkołę Podstawową nr 21.