UM Bytom: Ogłoszenie Wydziału Inżynierii Środowiska
Cisza to zdrowie – Bytomski Prezydent podejmuje decyzje w trosce o komfort akustyczny mieszkańców
  • Przerwa w postępowaniu administracyjnym dotyczącym poziomu hałasu w Rudzie Śląskiej
  • Planowane pomiary hałasu wpływają na zawieszenie decyzji
  • Spółka Prologis Park Ruda Śląska zostaje zobowiązana do oczekiwania na wyniki pomiarów

Harmonia i spokój mogą powrócić na ulice naszego miasta. Mieszkańcy zaniepokojeni głośnymi dźwiękami dobiegającymi z terenu Prologis Park Ruda Śląska zostali usłyszeni. Prezydent Miasta Bytom zdecydował o zawieszeniu postępowania, które dotyczy wydania decyzji o dopuszczalnym poziomie hałasu. Działanie to nastąpiło w oczekiwaniu na przeprowadzenie specjalistycznych badań akustycznych, które mają na celu dokładne zbadanie sytuacji.

Przerwa w procedurach prawnych jest jak kojący balsam dla uszu mieszkańców, którzy oczekują, że ich domostwa pozostaną oazą ciszy. Ta chwilowa pauza w działaniach administracyjnych jest nie tylko momentem wytchnienia, ale także okresem oczekiwania na obiektywne wyniki, które wyznaczą dalsze kroki zarówno dla władz, jak i korporacji ProLogis Poland CVIII Sp. z o. o., mającej siedzibę przy ulicy Złotej w Warszawie.

Mieszkańcy Rudzkiej Kalinowej, na której prężnie działa wspomniany Prologis Park, z niecierpliwością oczekują na wyniki pomiarów. Czy wkrótce będą mogli odetchnąć pełną piersią w swoich domach, nie zakłóceni przez zgiełk przemysłowy? Czas i eksperci od hałasu pokażą, jak potoczą się losy tego akustycznego zagadnienia.


Źródło: UM Bytom