Urząd Miejski Bytom: Kanadyjczyk trenuje reprezentację Polski. Trzon kadry stanowią hokeistki Polonii
Z lodowiska prosto do międzynarodowej areny – polskie hokeistki pod wodzą kanadyjskiego stratega zdobywają umiejętności, które mogą przechylić szalę zwycięstwa na najważniejszych turniejach. Oto nowe oblicze żeńskiego hokeja w Polsce, które wkracza na scenę z nowymi nadziejami i ambicjami.
  • Joe Butkevich z Kanady obejmuje stery żeńskiej reprezentacji hokeja na lodzie w Polsce.
  • Hokeistki Polonii Bytom tworzą trzon narodowej drużyny.
  • Nadchodzące Mistrzostwa Świata Dywizji IB w Rydze to główny cel nowego trenera i jego zespołu.
  • Bytomski klub Polonii w świetle ostatnich sukcesów ma przed sobą ważne mecze półfinałowe w TAURON Lidze Hokeja Kobiet.

Wśród polskich miłośników hokeja zapanowało poruszenie – Joe Butkevich, trener z kanadyjskim doświadczeniem i polskimi korzeniami, przyjmuje wyzwanie i staje na czele żeńskiej kadry narodowej. Polonii Bytom zawdzięczamy aż osiem zawodniczek w reprezentacji, które za kilka dni będą walczyć o laury na turnieju w Danii, prezentując umiejętności wypracowane pod czujnym okiem doświadczonego szkoleniowca.

Nie byle jakie nazwiska zasilą polski zespół – lista zawiera takie talent jak Klaudia Chrapek czy Vanessa Patla, które dumnie będą reprezentować barwy narodowe. Butkevich nie tylko przekaże swoją wiedzę i doświadczenie zawodniczkom, ale także będzie dążył do tego, aby kwietniowe Mistrzostwa Świata Dywizji IB stały się areną ich triumfu.

Tymczasem w rodzimych rozgrywkach hokeja kobiecego, drużyna Polonii Bytom nie ustaje w dążeniu do kolejnych sukcesów. Awans do półfinału TAURON Ligi Hokeja Kobiet to tylko etap na drodze do mistrzowskiego tytułu. Bytomianki, będące w oczach wielu niekwestionowanymi faworytkami, za chwilę staną w szranki z UKHK Unia Oświęcim, podczas gdy Naprzód Janów i Stoczniowiec Gdańsk będą walczyć w drugiej parze półfinałowej.

Szkoleniowiec Butkevich, zanim zaaklimatyzował się w Polsce, zdobywał szlify prowadząc zespoły w Kanadzie i Chinach, gdzie jego umiejętności i metody pracy przynosiły imponujące rezultaty. Dotychczasowy dorobek trenera, który obejmuje liczne awanse do play-offów i zdobyte mistrzostwo Kanady, jest solidną zapowiedzią, że era jego pracy z polskimi hokeistkami może przynieść równie wartościowe trofea.


Na podstawie: Urząd Miejski Bytom