Bytom obchodził Narodowy Dzień Sportu z wieloma atrakcjami dla mieszkańców

W dniach od 11 do 17 września mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w licznych wydarzeniach zorganizowanych z okazji Narodowego Dnia Sportu. Bytom, jako miasto aktywne i zaangażowane w promowanie zdrowego stylu życia, zorganizowało wiele atrakcji, które przyciągnęły zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców.
- Wydarzenia sportowe dla każdego
- Bezpieczeństwo na lodowisku i pływalni
- Finał obchodów z festynem i turniejem
Wydarzenia sportowe dla każdego
Obchody Narodowego Dnia Sportu rozpoczęły się w środę, 11 września, kiedy to na Torkaciku Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowano gry i zabawy dla dzieci. To doskonała okazja, aby najmłodsi mogli w aktywny sposób spędzić czas na świeżym powietrzu. Następnie, w piątek 13 września, odbyła się wycieczka rowerowa, w której uczestniczyli uczniowie bytomskich szkół, pokonując imponujący dystans około 70 kilometrów. Tego dnia młodzi sportowcy mieli szansę na odkrywanie uroków okolicznych terenów w aktywny sposób.
Bezpieczeństwo na lodowisku i pływalni
Weekend był pełen sportowych emocji. W sobotę 14 września mieszkańcy mogli cieszyć się bezpłatną ślizgawką na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów, co przyciągnęło miłośników łyżwiarstwa. Z kolei w niedzielę, 15 września, otwarte były drzwi krytej pływalni, gdzie również można było skorzystać z darmowego wstępu. Takie inicjatywy nie tylko promują aktywność fizyczną, ale także integrują społeczność lokalną, umożliwiając wspólne spędzanie czasu.
Finał obchodów z festynem i turniejem
Na zakończenie tygodnia sportowego, 16 września, odbył się festyn sportowy WF bez zadyszki”, który miał miejsce na boisku przy Szkole Podstawowej nr 45. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z różnych szkół, takich jak Szkoła Podstawowa nr 16, nr 21, nr 44 i nr 45. To doskonały przykład na to, jak sport łączy młodych ludzi. Tego samego dnia zorganizowano również Turniej Koszykówki Ulicznej 3x3, który odbył się na Orliku przy ul. Chorzowskiej 28H w Rozbarku. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w tej dynamicznej dyscyplinie, a widzowie cieszyć się emocjonującymi momentami.
Warto podkreślić, że organizatorem tych wielu wydarzeń była Fundacja Zwalcz Nudę, a kampania była współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Bytom po raz kolejny udowodnił, że jest miastem sprzyjającym aktywności fizycznej oraz integracji społecznej, a takie wydarzenia przypominają, jak ważne jest dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną.
Ostatnie Artykuły

Tango z Montevideo w Teatrze Rozbark. Bytom na jeden wieczór poczuł rytm Buenos Aires

Schroniskowe psy znów wyszły na spacer. W Bytomiu nie brakowało chętnych

Zapadlisko na skrzyżowaniu w Bytomiu naprawione. Kierowcy wrócili na stałą trasę

Niedziela przyniesie w Bytomiu upał. Temperatura sięgnie 30 stopni

Polonia Bytom zaczęła sezon od thrillera. W meczu padło siedem goli
![[PIŁKA NOŻNA] Polonia Bytom – Warta Poznań 4:3. Siedem goli i zwycięski start w Betclic 1. lidze](/images/mecz/thumbnails/polonia-bytom-warta-poznan-24072026-43.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Polonia Bytom – Warta Poznań 4:3. Siedem goli i zwycięski start w Betclic 1. lidze

Las, kompas i szycie zwierzaków - wakacyjny tydzień dzieci w Bytomiu

Piętnastolatka z Bytomia pokonała seniorki. Pola Raczyńska ma wielkie plany

Nowa siedziba BIPH już działa. Przedsiębiorcy zyskali miejsce do spotkań

Słuchawki douszne nie są wyjątkiem. UOKiK wyjaśnia prawo zwrotu

Koniec remontu torów na Jagiellońskiej. Tramwaje zmienią rozkłady

Więcej hokeja w TVP Sport i pieniądze dla młodzieży. Zyska Polonia Bytom

Operowy wieczór w pałacu. Młodzi wokaliści wystąpią pod kierunkiem Gabrieli Silvy

Bytom odkrywa swoje sekrety - rusza cykl letnich spacerów
Przydatne dane teleadresowe
- Opera Śląska w Bytomiu - kontakt, bilety, godziny
- Teatr Rozbark w Bytomiu - kontakt i zajęcia
- Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Władysława Studenckiego w Bytomiu - kontakt i godziny
- Administracja Zasobów Mieszkaniowych w Bytomiu - kontakt, lokalizacja, sprawy
- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu - kontakt, godziny, świadczenia
- Parafia św. Stanisława w Bytomiu - msze, kancelaria, sakramenty
