Zespół Daj Ognia zagra w Bytomskim Centrum Kultury w ramach Dni Kultury Ludowej

Już 29 października, w Bytomskim Centrum Kultury, odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu DAJ OGNIA, który zachwyci miłośników muzyki folkowej. To wydarzenie w ramach Dni Kultury Ludowej BYTOMIR obiecuje niezapomniane wrażenia i niezwykłe połączenie dźwięków.
- Muzyczna podróż między Polską a Skandynawią
- Osiągnięcia zespołu i ich debiutancka płyta
- Wydarzenie BYTOMIR - Dni Kultury Ludowej
Muzyczna podróż między Polską a Skandynawią
Zespół DAJ OGNIA to grupa artystów, którzy za pomocą swojej twórczości łączą różnorodne brzmienia, odzwierciedlając fascynację pierwotnym dźwiękiem. Ich muzyka jest prawdziwą podróżą między Polską a Skandynawią, w której wykorzystują archaiczne instrumenty, takie jak liry smyczkowe, dudy czy bębny. Dźwięki te, wzbogacone o białe śpiewy i elementy rytmiczne, tworzą melancholijną, ale jednocześnie porywającą do tańca atmosferę, która z pewnością zachwyci publiczność.
Osiągnięcia zespołu i ich debiutancka płyta
Zespół zadebiutował na festiwalu Mikołajki Folkowe w 2018 roku, gdzie zdobył wyróżnienie w konkursie Scena Otwarta. Od tego czasu DAJ OGNIA zyskał uznanie na wielu festiwalach historycznych w Polsce oraz współpracuje z Muzeum Krakowa. Ich talent został doceniony również w 2021 roku, kiedy to zostali finalistami konkursu Polskiego Radia Nowa Tradycja. W grudniu 2020 roku zespół wydał swoją debiutancką płytę Wykrot”, a w nadchodzących miesiącach zadebiutuje ich drugi album zatytułowany Przednówek”, który z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie wśród fanów.
Wydarzenie BYTOMIR - Dni Kultury Ludowej
W ramach wydarzenia BYTOMIR, zespół DAJ OGNIA zagra 29 października o godzinie 18.00 w Bytomskim Centrum Kultury. To wyjątkowa okazja, by usłyszeć na żywo ich unikalne brzmienia i poczuć magię muzyki, która łączy pokolenia i kultury. Warto dodać, że projekt Bytomir jest wspierany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, co podkreśla znaczenie kultury w odbudowie społecznej i gospodarczej. Nie przegap tej szansy na wyjątkowe przeżycia muzyczne!
Wg inf z: Bytomskie Centrum Kultury
![]()
Ostatnie Artykuły

Więcej pociągów z Bytomia do Gliwic. Korekta rozkładu PKP przyniesie zmiany

Fotopułapka nagrała ciężarówkę. Kara za odpady wyniosła 4000 zł

Pop-art na wakacjach. Młodzi artyści zamknęli Letnią Akademię Sztuki

17 warsztatów, wymiana ubrań i koncert w Pałacu w Miechowicach

Zwykłe zamiatanie nie wystarczy. Na Dworcowej testowano sprzęt do szorowania

Ostatni plenerowy seans lata w Bytomiu zabierze widzów do wnętrza głowy

Ulica Cyryla i Metodego zostanie zamknięta. Kierowców czekają utrudnienia

Urlop zamienił się w pościg. Policjant ujął złodzieja w Bytomiu

Dwie nocne przygody z wąskotorówką. Jedna z nich to kryminalna gra

Stopnie alarmowe przedłużone w całej Polsce. Są cztery zarządzenia

Darmowy seans w Starym Kinie. Dorota Pomykała gościem w Rozbarku

Lodowisko w Bytomiu wraca po wakacjach. Na tafli pojawi się specjalna strefa

Z parku na papier - Bytom zaprasza na relaks przez ruch i sztukę

Dzieci stworzą własne gry i poznają AI. Bezpłatne warsztaty w Bytomiu
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu - kontakt, godziny, JRG
- CKZiU Medyk Bytom - kontakt i kierunki
- Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu - kontakt, adresy i oferta
- Parafia św. Anny w Bytomiu - kontakt, sakramenty, nabożeństwa
- Parafia św. Michała Archanioła w Bytomiu-Suchej Górze - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Parafia św. Jacka w Bytomiu - msze, kancelaria, sakramenty
