Potrącił dwie osoby na przejściu i uciekł - 24-latek z Bytomia tymczasowo aresztowany

Karetki zabrały dwie osoby w ciężkim stanie, a sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Po kilku godzinach zatrzymali go bytomscy policjanci, a sąd zastosował areszt.
Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę - kierowca potrącił dwie osoby na przejściu dla pieszych i odjechał z miejsca wypadku. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w ciężkim stanie.
Bytomscy policjanci zatrzymali po kilku godzinach 24-latka, mieszkańca Bytomia. Zatrzymanie nastąpiło w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia.
Sąd Rejonowy w Bytomiu dziś zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Śledztwo prowadzi policja. Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje prawne - według informacji przekazanych w komunikacie, sprawcy może grozić kilkanaście lat pozbawienia wolności, a w przypadku spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym - nawet 20 lat więzienia. Policja przypomina, że ucieczka z miejsca wypadku jest przestępstwem i często traktowana jest na równi z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości.
na podstawie: Policja Bytom.
Autor: krystian

