Noc Muzeów na Kolei Wąskotorowej w Bytomiu – Zapraszamy 18 maja!
Przygoda na szynach czeka! Kolej wąskotorowa w Bytomiu zaprasza na Noc Muzeów
  • 18 maja, wieczorne przejazdy zabytkowym pociągiem "Ryś".
  • Odwiedziny w Izbie Tradycji i stacji Bytom Karb Wąskotorowy.
  • Możliwość uczestnictwa w ognisku i pieczenia kiełbasek.
  • Bilety w cenie 50 zł dla dorosłych i 40 zł z ulgą.

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów, której nie można przegapić, Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych serdecznie zaprasza mieszkańców i turystów na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się na stacji Bytom Karb Wąskotorowy. To doskonała okazja, by przeżyć niezapomnianą przygodę i odkryć bogatą historię regionalnych kolejek.

Zaplanowane są dwa wyjątkowe przejazdy. Pierwszy o godzinie 18:00, po którym nastąpi zwiedzanie, a pociąg wyruszy na trasę o godzinie 20:00. Drugi przejazd rozpocznie się o godzinie 20:30, z odjazdem pociągu o 22:30. Podczas wycieczki uczestnicy będą mieli okazję podziwiać malownicze krajobrazy oraz zabytkowe stacje na trasie Bytom Karb Wąskotorowy – Tarnowskie Góry Wąskotorowe – Bytom Karb Wąskotorowy.

Bilety i ceny

Ceny biletów zostały ustalone na 50 zł za bilet normalny i 40 zł za bilet ulgowy. Ulgowy bilet przysługuje uczniom, studentom do 26 roku życia oraz osobom z niepełnosprawnością. Bilety dostępne są do nabycia od 7 maja, co stanowi doskonałą okazję do zaplanowania wieczoru w niecodzienny sposób.

Historia i misja SGKW

Stowarzyszenie, które powstało w 2003 roku, od lat działa na rzecz zachowania i promocji dziedzictwa kolejnictwa wąskotorowego w regionie. Dzięki staraniom wolontariuszy i pracowników, najstarsza czynna linia kolejowa na świecie, uruchomiona w 1853 roku, wciąż cieszy oko i serca podróżnych. Kolej wąskotorowa w Bytomiu, z przystankiem początkowym na peronie wąskotorowym dworca głównego, jest nie tylko świadkiem historii, ale i atrakcją turystyczną, przyciągającą miłośników kolei z całego kraju.

Wydarzenie to nie tylko okazja do przeżycia kolejowej przygody, ale również chwila, by przy ognisku, w otoczeniu starych lokomotyw i historycznych wagonów, poczuć ducha minionych epok. Nie przegap tej wyjątkowej nocy pełnej atrakcji i historii.


Opierając się na: Urząd Miejski w Bytomiu