Policjanci uczcili pamięć sierż. Mateusza Sitka
Bytomscy policjanci oddali hołd sierżantowi Mateuszowi Sitkowi, który tragicznie zginął podczas służby na granicy polsko-białoruskiej. W południe, w symbolicznym geście pamięci, funkcjonariusze złożyli wyrazy współczucia rodzinie zmarłego oraz jego kolegom z Sił Zbrojnych RP.
  1. Bytomscy policjanci uczcili pamięć sierżanta Mateusza Sitka.
  2. Uroczystość odbyła się punktualnie o godzinie 12:00.
  3. Sierżant Sitek został ugodzony nożem podczas służby na granicy.
  4. Wyrazy współczucia skierowano do rodziny i żołnierzy.

Sierżant Mateusz Sitek, żołnierz Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, zginął tragicznie podczas pełnienia obowiązków na granicy państwowej między Polską a Białorusią. W trakcie służby został ugodzony nożem, co okazało się śmiertelne.

W hołdzie dla zmarłego, bytomscy policjanci zorganizowali uroczystość upamiętniającą jego poświęcenie. Punktualnie o godzinie 12:00 oddali hołd sierżantowi Sitkowi, wyrażając tym samym swoją solidarność i wsparcie dla jego bliskich.

W tym smutnym czasie, policjanci złożyli rodzinie zmarłego oraz wszystkim żołnierzom najgłębsze wyrazy współczucia. Tragedia ta przypomina nam o niebezpieczeństwach, z jakimi muszą mierzyć się funkcjonariusze na co dzień, pełniąc swoje obowiązki na rzecz bezpieczeństwa kraju.

Takie gesty, jak ten dzisiejszy, są niezwykle ważne dla społeczności lokalnej, gdyż pokazują jedność i wzajemne wsparcie w trudnych chwilach. Bytomscy policjanci, oddając hołd sierżantowi Sitkowi, wyrazili nie tylko swój szacunek dla jego służby, ale również podkreślili wartość solidarności i pamięci o tych, którzy oddali życie w imię ojczyzny.


Na podstawie: KMP Bytom