Kurs na przedsiębiorczośćrpo1.png

Jesteś po trzydziestce? Mieszkasz na obszarze objętym rewitalizacją i planujesz założyć własny biznes? Zgłoś się do projektu Bytom - kurs na przedsiębiorczość i otwórz się na nowe możliwości.

Do 13 grudnia potrwa rekrutacja do projektu realizowanego przez Fundację Imago, dzięki któremu 16 osób pozostających bez pracy będzie mogło założyć własną działalność gospodarczą. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z bezzwrotnej datacji w wysokości do 25 tys. zł na rozkręcenie swojego biznesu, a także comiesięcznego stypendium (1750 zł).

Tematyka szkolenia obejmować będzie zagadnienia związane z przygotowaniami do założenia firmy, a także doradztwo z zakresu opracowywania biznesplanu, kwestii dotyczących promocji, pozyskiwania klientów i innych tematów formalno-prawnych.

W projekcie mogą uczestniczyć osoby spełniające łącznie następujące warunki:
- powyżej 30. roku życia (od dnia 30. urodzin),
- pozostające bez zatrudnienia tj. bezrobotni lub nieaktywni zawodowo,
- planujące rozpocząć działalność gospodarczą,
- zamieszkujące na obszarach rewitalizowanych Bytomia zgodnie z zapisami Gminnego Programu Rewitalizacji Bytom 2020 +.

Uczestnikiem projektu mogą być także osoby powyżej 50. roku życia, osoby z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotne, o niskich kwalifikacjach, nieposiadające zarejestrowanej działalności gospodarczej w ostatnich 12 miesiącach.

Pełne informacje o projekcie, regulamin rekrutacji z formularzem rekrutacyjnym, wersje elektroniczne dokumentów do pobrania są na: www.fundacjaimago.pl. Więcej informacji można zaczerpnąć w siedzibie fundacji przy ul. Moniuszki 22 (I piętro- pokój 112, czynne w poniedziałki i czwartki od. 10.00 do 18.00 oraz w środy od 8.00 do 16.00), dzwoniąc pod nr tel.: 797 110 933 lub pisząc na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Projekt współfinansowany jest środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.