Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Spotkanie z władzami PZHL w sprawie przyszłości bytomskiego hokejaMamy za sobą kolejne spotkanie z przedstawicielami Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, w trakcie którego rozmawialiśmy o sytuacji drużyny seniorskiej TMH Polonia Bytom, a także możliwości wsparcia budowy nowego lodowiska w Bytomiu – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Dzisiaj, 29 stycznia w Urzędzie Miejskim w Bytomiu zastępca prezydenta Bytomia, Adam Fras spotkał się z prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie – Mirosławem Minkiną i jego zastępcą Robertem Walczakiem. Głównym tematem rozmowy była obecna sytuacja seniorskiej drużyny i klubu TMH Polonia Bytom, który boryka się z poważnymi problemami finansowymi.

Podczas spotkania omówiliśmy bardzo trudną sytuację hokejowego klubu, który według naszych szacunków zadłużony jest na ponad 2 mln zł – stowarzyszenie i spółka akcyjna
– mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. Miasta nie stać na spłatę tak ogromnego zadłużenia, jednak robimy wszystko, aby pierwsza drużyna dograła sezon do końca – podkreśla Adam Fras.

Według informacji, które przekazali nam przedstawiciele klubu, koszt organizacji pozostałych do rozegrania spotkań w ramach rozgrywek Polskiej Hokej Ligi w obecnym sezonie to kwota około 40 tys. zł. Chcemy te pieniądze jak najszybciej przekazać klubowi. Problemem są jednak wielomiesięczne zaległości wobec zawodników oraz wierzytelności innych podmiotów wobec klubu - mówi Adam Fras. Na spotkaniu z przedstawicielami PZHL, zastępca prezydenta Bytomia zapewniał, że mimo sytuacji jaka panuje w bytomskim klubie, Miasto analizuje wszystkie rozwiązania formalno-prawne, które umożliwią pomoc seniorskiej drużynie tak, aby dokończyła obecny sezon.

Podczas dzisiejszego spotkania poruszona została również sprawa podjętych wczoraj, 28 stycznia decyzji Walnego Zgromadzenia Członków TMH Polonia Bytom. Z klubu otrzymaliśmy informację o uchwałach podjętych przez Walne Zgromadzenie, między innymi o rozwiązaniu Stowarzyszenia i powołaniu likwidatora – mówi Adam Fras. Mimo to prezydent Mariusz Wołosz rozważa złożenie wniosku do sądu o wprowadzenie kuratora do klubu – zaznacza wiceprezydent Bytomia.

Wierzymy, że sytuacja bytomskiego hokeja zostanie rozwiązana pomyślnie. Wspieramy władze miasta, aby jak najszybciej doszło do pozyskania środków na budowę nowego obiektu, w którym będą mogły rywalizować zarówno drużyny seniorskie, jak również dziecięce i młodzieżowe – podkreślał podczas spotkania Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Przypomnijmy, że już w listopadzie 2018 r., kiedy do władz miasta dotarły pierwsze sygnały dotyczące złego stanu lodowiska i problemów klubu doszło kilkakrotnie do spotkań zarówno z przedstawicielami Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, jak również działaczami i zawodnikami bytomskiego klubu. Na spotkaniach zarówno prezydent Mariusz Wołosz, jak również jego zastępca – Adam Fras zapewniali, że miasto chce wspierać zarówno drużynę seniorską mężczyzn i kobiet, ale priorytetem dla władz miasta jest budowa nowego lodowiska.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom