Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Zdarza się, że z powodu zaniedbania lub choroby, tracimy zęby stałe. Dla wielu osób jest to prawdziwym dramatem, ponieważ uderza w poczucie własnej wartości – każdy chce się ładnie prezentować i dobrze wyglądać. Jeżeli i Ciebie dotknął taki problem, nie musisz się zamartwiać, tylko wziąć sprawy w swoje ręce! A dokładniej, znaleźć dobrą klinikę stomatologiczną, w której oferowana jest usługa zakładania implantów zębowych.

Implanty zębowe w Warszawie – największe mity

Wokół implantów zębowych narosło całe mnóstwo mitów i nieprawdziwych historii. Do najpopularniejszych należy mit o bardzo dużym bólu. Dzisiejsza medycyna i stomatologia są już tak rozwinięte, że pacjent nie powinien czuć bólu podczas wykonywania zabiegów. Oczywiście, może odczuwać dyskomfort, strach, niewielki ból po ustąpieniu znieczulenia, ale nie jest to ból o mocnym nasileniu. Często powielane są także mity o tym, że implanty zębowe w Warszawie uczulają.

Tymczasem implanty zębowe w Warszawie to usługa wykonywana bardzo często, nie jest ani nowością, której trzeba się bać, nie stwarza zagrożeń, nie jest niebezpieczna, a przede wszystkim, nie przysparza pacjentowi bólu. Oczywiście, jak każdy zabieg dentystyczny, tak i zakładanie implantów nie jest dla wielu osób przyjemne, jednak na pewno nie jest to takie straszne, jak można nieraz słyszeć!

Implanty zębowe – jak przebiega proces ich wstawiania?

Wiele osób bardzo boi się wszczepiania implantów. Jest to zrozumiałe. Cały proces jednak poprzedzony jest konsultacjami i badaniami, tak, aby wszystko odbyło się bezpiecznie i z jak największym komfortem dla pacjenta. Implanty zębowe w Warszawie zawsze wszczepiane są przez wykwalifikowanych lekarzy stomatologów z dużym doświadczeniem.

Implanty zębów – nie takie straszne jak myślisz!

Przebieg procesu:

Po pierwsze, wizyta u stomatologa, który oceni stan zębów oraz kości.

Po drugie, wykonanie szczegółowych badań lekarskich. Badania mogą być bardzo różne, od ogólnych po szczegółowe. W tym względzie należy zdać się na stomatologa.

Po trzecie, kolejna wizyta i zaplanowanie leczenia.

Po czwarte wszczepienie implantów (wszczepienie jednego implantu trwa do ok. pół godziny).

Po piąte, czas na zagojenie się dziąseł i założenie korony zastępczej – od 3 do 6 miesięcy.

Po szóste, nałożenie korony porcelanowej.

Jak widać, proces wszczepienia implantów zębowych w Warszawie nie jest krótki, jednak warto poświęcić od 3 do 6 miesięcy na to, aby cieszyć się pięknym uśmiechem.

Po wszczepieniu implantów, może wystąpić niewielki ból, dyskomfort oraz opuchniecie dziąseł. Dolegliwości te jednak szybko mijają. W razie nasilonego bólu należy skontaktować się ze stomatologiem, jednak takie sytuacje zdarzają się rzadko.

Przed wypadnięciem zębów możesz się uchronić!

Utrata zębów stałych może być spowodowana poprzez różne czynniki. Bardzo często tracimy zęby w wypadkach: w samochodzie, na rowerze lub w bójkach. Utrata zębów może być spowodowana także przez choroby i zapalenia, np. zapalenie okostnej zęba. Nieodpowiednio wyleczone choroby i zapalenia często w efekcie prowadzą do wypadania zębów. Jeszcze inną przyczyną jest zaniedbanie. Dlatego należy przede wszystkim często odwiedzać stomatologa na kontrolnych wizytach. Nawet jeżeli zęby nie bolą, warto odwiedzić dentystę raz na pół roku, ewentualnie raz na rok. Zęby zaczynają boleć, kiedy ich stan nie jest już dobry. Wcześniej dentysta może zauważyć zmiany, które można szybko wyleczyć. Warto także poddawać się różnym zabiegom pielęgnacyjnym, aby np. usunąć zbędny kamień nazębny. Koniecznie należy pamiętać o tym, aby leczyć wszystkie infekcje, nawet te, które nie wydają się nam bezpośrednio związane z zębami: przeziębienia, grypy, anginy, choroby serca, stawów. Oczywiście, ważna jest również odpowiednia higiena jamy ustnej: częste mycie zębów, korzystanie z płynów do płukania ust i nitek dentystycznych. W razie aft lub innych dolegliwości należy udać się do dentysty, który przepisze odpowiednie środki.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.