Włoski klimat w Parku KachlaPodczas dzisiejszego koncertu, na scenie muszli koncertowej w miejskim parku wystąpił, jak co tydzień Juliusz Ursyn-Niemcewicz wraz ze swymi gośćmi. Tym razem wykonawcy zabrali publiczność na muzyczną wycieczkę do Włoch.

Swój repertuar zaprezentował zespół Opera String Quartet, którego muzycy na stałe związani są z Teatrem Wielkim z Łodzi oraz mistrz fortepianu – Michał Kryworuczko, który do 2002 roku kształcił się w Bytomiu pod okiem Marii Serafin. Pobierał również zagraniczne nauki pod kierunkiem Rustema Hayroudinoff'a w Royal Academy of Music w Londynie, gdzie w 2014 zdobył tytuły Bachelor of Music z wyróżnieniem oraz Master of Arts, otrzymując Lloyd Hartley Piano Prize 2014 za najlepszy recital dyplomowy, a także najwyższy stopień przyznawany przez Królewską Akademię Muzyczną - Dip RAM.

To nie koniec uczty dla miłośników muzyki poważnej. Za tydzień koncert finałowy, podczas którego posłuchamy muzyki Górnego Śląska i regionów. O muzyczną oprawę zadba Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom”, której przewodzić będzie Dariusz Kasperek. Swoich głosów użyczy Joanna Kściuczyk-Jędrusik (sopran) oraz Juliusz Ursyn-Niemcewicz (tenor). Start o 16:00 w parku miejskim.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Jedynie w pierwszych sektorach (miejsca siedzące) bilet kosztuje 2 złote i można go kupić z wyprzedzeniem w kasie Bytomskiego Centrum Kultury.
 

Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek