Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Dobór zaproszeń ślubnych często definiuje całą estetykę wesela. Zastanawiasz się, do jakich stylów pasują warianty ze zdjęciem? Bez obaw - jest ich całkiem sporo. Podpowiadamy, na czym skupić się, dopasowując zdjęcie do zaproszenia i komponując je zgodnie z Twoimi preferencjami. 

Na rynku można znaleźć bardzo szeroki przekrój zróżnicowanych zaproszeń. Obecnie największą popularnością cieszą się zaproszenia ślubne boho/rustykalne, choć nie brakuje również amatorów stylu glamour czy własnoręcznie wykonywanych ilustracji. Zaproszenia ślubne ze zdjęciem to z kolei prawdziwy evergreen, którego popularność nigdy nie słabnie. Nic dziwnego — uwzględnienie fotografii umożliwia najwyższy możliwy stopień personalizacji.

Zaproszenie ślubne ze zdjęciem na papierze eko

Zaproszenie ślubne ze zdjęciem na papierze eko

Na co zwrócić uwagę, wybierając zaproszenia ślubne?

Przeglądając oferty zaproszeń, warto przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaka będzie estetyka wesela i to pod ten klucz dopasowywać modele. Zaproszenia ślubne glamour, boho, a może minimalistyczne: https://artma-zaproszenia.pl/kategoria/zaproszenia-slubne/ — który wariant wybierzesz? To podstawowa kwestia, którą najlepiej rozstrzygnąć już na początku. Wtedy można wybrać stosowną kategorię w sklepie z akcesoriami weselnymi i przeglądać należące do niej zaproszenia.

Ważna jest nie tylko estetyka, ale również pole tekstowe, które możesz wypełnić wybraną przez siebie treścią. Powinna ona dokładnie informować gości o wielu kwestiach. Ten aspekt trafnie podsumowuje na swoim blogu marka ślubna Artma:

„Co powinno znaleźć się w treści? Oprócz tak oczywistych kwestii jak miejsce i czas imprezy, powinniście również uwzględnić takie informacje jak:

  • Kto zaprasza? (para młoda, para z rodzicami…)
  • Kto jest zaproszony? (gość lub goście z dziećmi czy bez dzieci?)
  • Czy gość jest zaproszony z osobą towarzyszącą, czy bez?
  • Styl imprezy (ew. dress code)
  • Czy para młoda życzy sobie prezentów lub kwiatów, czy też pieniędzy?

Ostatni punkt warto oczywiście przemycić w subtelny sposób, najlepiej w ogóle bez wspominania bezpośrednio o pieniądzach. Można choćby przekazać tę informację w formie piktogramów”.

Ważne jest więc, aby pole tekstowe było wystarczająco duże, a front pozostawał czytelny. W ten sposób nie będziesz musieć martwić się o to, jak wypisywać zaproszenia ślubne w taki sposób, aby skutecznie przekazać wszystkie informacje.

Kolejną istotną kwestią jest kolorystyka. Ona również powinna iść w parze z estetyką planowanych dekoracji weselnych. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór platform, na których możesz personalizować zaproszenia, dopasowując je do swoich potrzeb. W ten sposób dopasujesz odpowiednie kolory, detale i fronty, dzięki czemu zaproszenie będzie w stu procentach dopasowane do twoich oczekiwań

Składane klasyczne zaproszenie ślubne ze zdjęciem

Składane klasyczne zaproszenie ślubne ze zdjęciem

Zaproszenia ślubne ze zdjęciem - kiedy się sprawdzą?

Można stwierdzić, że zaproszenia ślubne ze zdjęciem pasują w zasadzie do każdej stylistyki wesela. Wystarczy, że wybierzesz dla nich odpowiednią oprawę. Nie będą to tanie zaproszenia ślubne, ale niewątpliwie zrobią wrażenie. Jednak większą spójność osiągniesz w przypadku nowoczesnych imprez czy urządzonych w stylu glamour niż rustykalnych/boho. Zdjęcie jest elementem, które nie do końca idzie w parze z tą naturalną estetyką. Niemniej, można zaaranżować design zaproszenia w taki sposób, aby całość prezentowała się dobrze.

Przed przesłaniem do zdjęcia do druku warto sprawdzić jego rozdzielczość, a także dopracować je w programie graficznym, dopasowując balans bieli, temperaturę kolorystyczną, kontrast i inne aspekty, które mogą znacząco poprawić wygląd zdjęcia. Dzięki temu, po wydruku będzie prezentowało się znacznie lepiej. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić - nadmiar kontrastu również nie będzie wyglądał korzystnie.