Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

W sezonie letnim ponownie dużym zainteresowaniem cieszą się naszyjniki z literką. Dodatki tego typu były bardzo modne przed laty. Współcześnie wracają do nas w nieco odświeżonej (ale równie zachwycającej) formie. Latem naszyjniki z literkami można nosić z kolią pereł lub na łańcuszku. Niezależnie od tego na jaki sposób się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że znakomicie podkreślą one naszą opaleniznę.

Efektowne naszyjniki z literkami dowodem na to, że moda nie przemija

Naszyjniki z literką to biżuteria lubiana przez kobiety w różnym wieku. Warto przypomnieć, że były one modne kilkanaście lat temu. Wówczas projektanci oferowali kobietom jedynie naszyjniki na łańcuszku. Panowała też moda na noszenie liter, które symbolizowały imię danej kobiety. Obecnie sporo się zmieniło. Mamy zdecydowanie większą dowolność i przyzwolenie na kreatywne wykorzystanie tej biżuterii.

W tej chwili z łatwością znajdziemy pozłacany naszyjniki z literką h zawieszone na cienkim łańcuszku. Największą popularnością cieszą się ozdoby i łańcuszki wykonane ze złotej i srebrnej stali szlachetnej (możemy też poszukać bardzo modnego w tym sezonie różowego złota). Naszyjniki na prostym łańcuszku są chętnie wybierane przez kobiety ceniące sobie minimalistyczny styl (często naszyjnik jest dla nich jedyną biżuterią). Obecnie na rynku pojawiły się również naszyjniki z literką M na kolii pereł. Perły zazwyczaj są białe, okrągłe lub nieregularne. Naszyjniki tego typu zazwyczaj posiadają dodatkowy łańcuszek umożliwiający przedłużenie ich długości (wielu producentów umożliwia klientkom zamówienie naszyjnika o dowolnej długości). Część kobiety wybiera naszyjniki z perłami, gdyż wierzą one, że perły są symbolem doskonałości, piękna i skromności. Podobno są w stanie oczyszczać uczucia, usuwać z otoczenia negatywne emocje i chronić przed niepowodzeniami. Niezależnie od tego czy jest to prawdą – na każdej kobiecie prezentują się niezwykle okazale.

Jaką literę wybrać?

Gdy naszyjniki z literką pojawiły się w sprzedaży po raz pierwszy, kupowano jedynie litery, które symbolizowały imię właścicielki. Dziś moda pozwala nam na większą dowolność. Część kobiet decyduje się na naszyjniki z pierwszymi literami ukochanych osób. Zdarza się, że decydują o noszeniu większej ilości liter. Znaczenie liter może być znane tylko właścicielce naszyjnika (mogą być to na przykład skróty lub po prostu szczęśliwe litery). Nie ma przeszkód, żeby wybierać ozdoby tylko dlatego, że ich kształt się nam podoba.

Ciekawą praktyką jest noszenie kilku liter na więcej niż jednym łańcuszku. Szczególnie dobrze wyglądają kompozycje, w których łańcuszki i naszyjniki są różnej długości. Takie rozwiązania często wybierają kobiety, którym z minimalizmem nie po drodze, pragnące, żeby ich biżuteria przyciągała spojrzenia.

Do jakich stylizacji możemy założyć naszyjnik z literą?

Duży obecnie wybór naszyjników z literą sprawia, że możemy nosić je do wielu stylizacji. Do stylizacji minimalistycznych (a także wówczas, gdy w naszej pracy obowiązuje ścisły dress code) pasują naszyjniki na cienkim łańcuszku (wykonanym ze srebra, złota lub stali szlachetnej). Do wieczorowej sukienki, czy efektownej wizytowej kreacji możemy założyć naszyjnik z literką na kolii pereł. Pamiętajmy jedynie o tym, żeby nie przesadzać z ilością pereł, gdyż w nadmiarze mogą one przytłaczać. Kiedy zakładamy perłowy naszyjnik z literką, zrezygnujmy z bransoletki i kolczyków z pereł (chyba, że zakładamy efektowną wieczorową suknię).

Stylowy naszyjnik z literką dla bliskiej kobiety

Modne i efektowne naszyjniki z literkami mogą okazać się dobrym pomysłem na prezent. Ich wielką zaletą jest fakt, że ucieszą kobietę w każdym wieku. Można zaliczyć je do biżuterii uniwersalnej, która pasuje zarówno młodym dziewczętom, jak i ich babciom. Przy wyborze naszyjnika na prezent upewnijmy się, że jego długość jest prawidłowa (jeżeli mamy wątpliwości – wybierajmy naszyjniki posiadające możliwość regulacji długości). Kolor naszyjnika powinien być dostosowany do typu kolorystycznego konkretnej kobiety.

Naszyjniki z literką, które podkreślą urok letnich stylizacji