Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Po około trzydziestu latach ulica Dworcowa, jedna z głównych dróg w Śródmieściu, zostanie przebudowana. Dla mieszkańców, ale również właścicieli i zarządców budynków oraz lokali użytkowych będzie to oznaczało w najbliższym czasie sporo zmian. Dlatego prezydent Bytomia Mariusz Wołosz w najbliższą środę, 20 października o 16.30 zaprasza mieszkańców ulicy Dworcowej na spotkanie w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Parkowej 2. Podczas spotkania omówiony zostanie zakres i harmonogram prac na ul. Dworcowej. Mieszkańcy będą mogli również zapoznać się ze szczegółami wszystkich etapów inwestycji, która rozpocznie się już w listopadzie br.

Nowa dworcowa - spotkanie z mieszkańcami

- Mając świadomość, jak ważne jest to przedsięwzięcie i zdając sobie sprawę z uciążliwości, jakie będą się wiązać z przebudową tej drogi, zachęcam mieszkańców ulicy Dworcowej do udziału w spotkaniu, podczas którego omówimy zakres tej inwestycji - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - Podczas spotkania zaprezentujemy nie tylko harmonogram prac, ale również odpowiemy na pytania mieszkańców ulicy Dworcowej związane z realizacją tej ważnej dla naszego miasta inwestycji - podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.

Przygotowywany przez wykonawców prac harmonogram realizacji inwestycji zakłada podział wszystkich robót na cztery etapy. W założeniu całość będzie prowadzona ćwiartkami ulic, od ulicy Moniuszki do Dworca PKP oraz od ul. Moniuszki do pl. Kościuszki z podziałem na stronę o nieparzystej numeracji budynków i parzystej numeracji budynków.

Podczas środowego, 20 października spotkania na pytania i uwagi mieszkańców ulicy Dworcowej będą odpowiadać prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i jego zastępca Michał Bieda, ale również przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o.o, ZBM-TBS sp. z o.o. - lidera projektu oraz wykonawcy inwestycji.