Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Na czterech przystankach komunikacji miejskiej pojawiły się nowe wiaty. Dwie z nich stanęły w Rozbarku na przystankach: Rozbark Dom Kopalni i Rozbark Droga do Szybu Lompy, a po jednej w Zamłyniu przy ul. Zabrzańskiej oraz w Łagiewnikach na przystanku autobusowo-tramwajowym Łagiewniki Krzyżowa. Koszt wszystkich wiat przystankowych wyniósł prawie 32 tys. zł.

Nowe wiaty stanęły na przystankach komunikacji miejskiej

- O postawienie nowych wiat przystankowych apelowali mieszkańcy oraz radni Rady Miejskiej. Stanęły one na przystankach, które z jednej strony nie posiadały dotąd wiaty przystankowej, zaś z drugiej są coraz częściej wykorzystywane przez pasażerów komunikacji miejskiej - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Wiaty przystankowe w Rozbarku, Zamłyniu i Łagiewnikach

W Rozbarku stanęły nowe wiaty na dwóch przystankach: Rozbark Dom Kopalni i Rozbark Droga do Szybu Lompy, z których korzystają pasażerowie linii autobusowych numer: 42, 85, 91, 148 i 185, kierujący się w stronę Piekar Śląskich, Brzezin Śląskich, Osiedla Wieczorka, Siemianowic Śląskich, Czeladzi, Będzina, Sosnowca oraz Pyrzowic. Z kolei w Zamłyniu wiata stanęła na przystanku tuż za wiaduktem kolejowym na ul. Zabrzańskiej, gdzie pasażerowie korzystają z linii autobusowych numer: 118, 121, 146, 183 i 227, kierujących się w stronę Łagiewnik, Szombierek, Miechowic, Bobrka i Kolonii Zgorzelec, a także Rudy Śląskiej i jej dzielnic.

Wiata przystankowa stanęła także na przystanku autobusowo-tramwajowym Łagiewniki Krzyżowa. Przystanek ten znajduje się tuż przy skrzyżowaniu ul. Łagiewnickiej i Krzyżowej oraz w pobliżu popularnego wśród bytomian stawu „Amendy”. Warto dodać, że przystanek obsługiwany jest zarówno przez linie autobusowe numer: 127 i 201 w kierunku do Łagiewnik, Kolonii Zgorzelec i Szombierek, ale również Świętochłowic i Chorzowa Batorego oraz tramwajowe, numer: 7, 17 i 39 kierujące się w stronę placu Sikorskiego w Bytomiu.

Nowe wiaty stanęły na przystankach komunikacji miejskiej

Wszystkie wiaty przystankowe zostały zrealizowane ze środków pochodzących z budżetu miasta, a wykonała je firma Budotechnika Sp. z o.o,. z Pilchowic.

Nowe wiaty stanęły na przystankach komunikacji miejskiej (1) Nowe wiaty stanęły na przystankach komunikacji miejskiej (1)
7

Nowe wiaty stanęły na przystankach komunikacji miejskiej

Nowe wiaty stanęły na przystankach komunikacji miejskiej (2)
Nowe wiaty stanęły na przystankach komunikacji miejskiej (3)
Nowe wiaty stanęły na przystankach komunikacji miejskiej (4)
Nowe wiaty stanęły na przystankach komunikacji miejskiej (5)
Nowe wiaty stanęły na przystankach komunikacji miejskiej (6)
Nowe wiaty stanęły na przystankach komunikacji miejskiej (7)