Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Podczas wczorajszego finału akcji „Zarapuj mnie Ślunsk” zaprezentowany został teledysk, który jest rezultatem 2-miesięcznych warsztatów artystycznych.

Od września Fundacja Żywego Słowa Skaczący Słoń z Zabrza we współpracy z Teatrem Rozbark prowadziła warsztaty, w których udział wzięły wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie. Zajęcia prowadzili stażyści Bytomskiego Teatru Tańca Rozbark, którzy jednocześnie są absolwentami WTT w Bytomiu.

W trakcie realizacji projektu uczestnicy i instruktorzy odwiedzili grupę teatralną „Teatr po pracy„ w Lublińcu oraz Grupę Śpiewaczą Magurzanie przy Zespole Regionalnym Magurzanie z Łodygowic. Celem projektu było stworzenie przestrzeni, w której dziewczyny z ośrodka mogą opowiedzieć swoją historię.

Formą przekazu jaka została wybrana do tego celu jest rap. Wywodząca się z kultury Hip-Hopu muzyka naładowana jest emocjonalnie, a uliczny styl pasujący do kontekstu projektu jest nośnikiem, dzięki któremu słuchacz ma możliwość zrozumieć ich sytuację i wsłuchać się w ich opowieść. W takim tonie powstał finałowy teledysk.

Kostiumy uszyli uczniowie klas technik przemysłu mody z Zespołu Szkół Ekonomiczno -Administracyjnych i Ogólnokształcących w Bytomiu, a materiał ufundowała bytomska firma.
Partnerami projektu są: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Radzionkowie, Miejskie Centrum Kultury w Żywcu, Miejski Dom Kultury w Lublińcu oraz uczniowie klas technik przemysłu mody z bytomskiego Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 oraz współfinansowano ze środków Województwa Śląskiego.