Gazetki promocyjne, które pomogą nam kupować taniej

W większości większych sklepów w Polsce można znaleźć gazetki promocyjne. Są to materiały informujące o promocjach obowiązujących w danym sklepie. Samo czytanie gazetek promocyjnych nie sprawi, że jak za dotknięciem magicznej różdżki będziemy wydawać mniej. Jeżeli jednak nauczymy się z nich korzystać, oszczędzanie stanie się znacznie łatwiejsze. Co warto wiedzieć o gazetkach promocyjnych?

Dobre gazetki promocyjne, czyli jakie?

Choć gazetki promocyjne takie jak Egazetka oferuje nam wiele sklepów, nie wszystkie tego typu materiały są pomocne podczas planowania zakupów. Jeżeli zależy nam na oszczędzaniu powinniśmy wybierać gazetki przejrzyste, zawierające dużą ilość produktów w bardzo atrakcyjnych (w porównaniu do rynkowych cenach).

Do wyboru mamy zazwyczaj tradycyjne gazetki papierowe i gazetki online. Gazetki papierowe dostępne są w poszczególnych sklepach, natomiast z gazetkami online zapoznamy się za pośrednictwem internetu. Współcześnie gazetki w postaci elektronicznej cieszą się coraz większą popularnością, gdyż są one dużym odciążeniem dla środowiska (zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wiele sklepów wydaje materiały promocyjne nawet kilka razy w tygodniu).

Jak korzystać z gazetek promocyjnych?

Jeżeli zależy nam na oszczędnościach, musimy nauczyć się korzystać z gazetek promocyjnych, co nie jest wcale takie proste. Duża część osób ma skłonność do kupowania wszystkich (lub większości) produktów objętych promocją. Jest to duży błąd, który praktycznie uniemożliwia nam oszczędzanie. W przypadku gdy dana rzecz nie jest nam niezbędna, po prostu z niej zrezygnujmy. Nie liczmy na to, że być może kiedyś się nam przyda. Kiedyś z pewnością będą nowe i jeszcze bardziej atrakcyjne promocje.

Zaczniemy oszczędzać, gdy nauczymy się korzystać z gazetek promocyjnych przy okazji. Możemy skorzystać z promocji pod warunkiem, że przeceniony produkt znalazł się na naszej liście zakupów. Jeżeli potrzebujemy oliwy z oliwek, warto jest wybrać taką, która aktualnie sprzedawana jest w promocji. W przypadku, gdy w danym tygodniu nie znajdziemy interesujących nas przecen, po prostu z nich nie korzystajmy.

Oszczędne zakupy – o czym jeszcze należy pamiętać?

Zdarza się, że nawet lista zakupów sporządzona z gazetką promocyjną nie uchroni nas przed kompulsywnymi zakupami. Jest to bardzo prawdopodobne, gdy przychodzimy do sklepu głodni. Wówczas intensywny zapach ciepłego jeszcze pieczywa sprawia, że zapominamy o konieczności oszczędzania. Niebezpieczne jest również robienie zakupów z dziećmi, czy partnerem, który nie podziela naszego poglądu na domowy budżet.

Czasem rozwiązaniem problemu kompulsywnego kupowania jest robienie zakupów online. Niestety tego typu usługa jest możliwa zazwyczaj jedynie w przypadku mieszkańców wielkich miast. Innym pomysłem na oszczędne zakupy jest przychodzenie do sklepu z odliczoną gotówką. Jeżeli nie możemy opanować chęci wkładania do zakupowego koszyka słodyczy i innych przekąsek, weźmy tylko tyle pieniędzy, żeby zapłacić za zaplanowane zakupy. Wówczas nawet najbardziej atrakcyjna promocja nie będzie w stanie nas skusić.