Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Listopadową tradycją jest odbywający się od 25 lat Turniej Jednego Wiersza im. Stanisława Horaka. Na tegoroczną internetową edycję wpłynęło aż 157 zgłoszeń. Znamy już laureatów konkursu.

Jury w składzie: Marcin Hałaś, Grzegorz Olszański oraz Krzysztof Karwat, pierwszym miejscem i statuetką Bytomskiego Pióra nagrodziło wczoraj /26 listopada/ wiersz Macieja Anczyka z Krakowa, drugim Artura Piotra Kmiecika z Opola, a trzecim - Adriana Korlackiego z Krakowa.

Wyróżnienie otrzymali Aneta Dubik z Tarnowskich Gór, Izabela Gardian z Wodzisławia Śląskiego oraz Remigiusz Czyżewski z Wrocławia.

W ramach imprezy odbył się też turniej na żywo, podczas którego jury wysłuchało dziewięciu wierszy zaprezentowanych przez ich autorów. Pierwsze miejsce przyznano Marii Sołowiej, drugim uhonorowano poezję Adriana Korlackiego, a trzecia nagroda trafiła do Mirosławy Pajewskiej.

Maria Sołowiej

Już jutro /niedziela, 28 listopada/ w Beceku odbędzie się Finał XV Bytomskiej Jesieni Literackiej. Na scenie wystąpią laureaci jubileuszowego Festiwalu "Kwiaty na kamieniach" z towarzyszeniem orkiestry „Power of winds” pod dyrekcją Klaudiusza Jani oraz Mirek i Magdalena Czyżkiewicz. Początek koncertu o 18.00.