W ramach rozgrywek 1Ligi/MHL hokeiści KH Polonii Bytom pewnie pokonali dziś / 27 listopada/zespół GKS-u Stoczniowca Gdańsk 11:4.

Już w trzeciej minucie weteran polskich lodowisk Błażej Salamon otworzył wynik spotkania. Goście zestawieni zaledwie dwiema pełnymi piątkami dość szybko złapali zadyszkę, co musiało skutkować częstymi faulami z ich strony. Bytomianie nie zawsze jednak dostatecznie dobrze rozgrywali okresy gry w przewadze. Z czasem jednak ubytek sił u gdańszczan spowodowany ubogą obsadą ławki rzucał się coraz bardziej w oczy.

W drugiej odsłonie - wygranej przez nasz zespół 4:2 - losy meczu praktycznie zostały rozstrzygnięte, choć gościom należą się brawa za waleczną postawę i kilka ładnych akcji. W ostatniej tercji w obu zespołach pojawiła się niepotrzebna nerwowość. Aż trzech zawodników musiało przedwcześnie opuścić halę lodową w konsekwencji kar nałożonych przez arbitra.

Najpierw sygnalizację kary meczu sędzia Grelich wskazał w kierunku wspomnianego już Błażeja Salamona za niebezpieczny atak kijem oraz niesportowe zachowanie. Od tego momentu na lodowisku co rusz dochodziło do spięć między hokeistami obu zespołów.

Na dwanaście sekund przed końcem spotkania, kiedy wynik był już ustalony, bójka między Michałem Rybakiem po stronie Polonii oraz Mikhaiłem Krukiem z zespołu GKS-u zakończyła się odesłaniem obu zawodników do szatni.

Polonia Bytom - Stoczniowiec Gdańsk 11:4 ( 2:0, 4:2, 5:2)

1:0 Salamon, Dworaźny - Bajon (02:45)

2:0 Dybaś, Salamon - Wąsiński (11:17)

3:0 Salamon, Wąsiński (24:44)

3:1 Bandarenka, Mikhail Kruk (28:31)

4:1 Artur Senkevich, Wicher - Artsiom Senkevich (28:44)

5:1 Artur Senkevich. Wicher- Dybaś (30:29 w przewadze)

5:2 Golovchanskiy, Mikhail Kruk - Zhurauski (31:13)

6:2 Wąsiński, Bajon - Salamon (36:47) 7:2 Wicher, Faska - Rudskoi (41:21)