Poprawa libido to dla kobiet niełatwa sprawa. Przekonaj się dlaczego i sprawdź, co możesz zrobić

Regularne życie seksualne jest kluczem do harmonii w związku. Co jednak zrobić, jeśli jeden z partnerów traci pożądanie? I dlaczego najczęściej jest to kobieta? W tym artykule dowiesz się, dlaczego u pań łatwiej niż u panów popęd seksualny maleje i co zrobić, aby go zwiększyć. Sprawdzimy też, co zawierają preparaty dla kobiet na libido i jakie są inne sposoby, by cieszyć się apetytem na miłosne uniesienia.

Czym jest libido i jaki jest jego normalny poziom?

Słowo „libido” z języka łacińskiego oznacza „instynkt”, „pożądanie”. Dziś kojarzymy je niemal wyłącznie z apetytem seksualnym - głównie za sprawą branży rozrywkowej. Wiele pracy poświęcił temu zagadnieniu Zygmunt Freud, dochodząc do wniosku, że libido nie ogranicza się jedynie do zaspokajania potrzeb seksualnych, a ma o wiele szerszy zakres.

Pociąg seksualny jest kontrolowany przez androgeny, których produkcja u kobiet odbywa się w nadnerczach i jajnikach. „Normalny” poziom libido nie istnieje - jedni mogą kochać się codziennie, a dla innych normą są cotygodniowe zbliżenia. Co istotne, mężczyznom do pobudzenia potrzeba tylko bodźca, by osiągnąć erekcję. U kobiet sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana.

Dlaczego poprawa libido dla kobiet jest o wiele trudniejsza?

- U kobiet libido jest niezwykle zmienne: jest związane z wiekiem, cyklem miesięcznym, okolicznościami zewnętrznymi i wieloma innymi czynnikami - tłumaczy pracownik sklepu LabOne, polskiego producenta suplementów, w tym na libido dla kobiet - https://sklep.lab1.com/produkt/n-deg-1-libido-her.

Aby organizm zaczął wydzielać hormony odpowiedzialne za podniecenie i możliwe było odbycie stosunku ze szczytowaniem, muszą zostać spełnione liczne warunki. Nie ograniczają się jedynie do odpowiedniego nawilżenia i przekrwienia narządów płciowych, ale polegają zwłaszcza na współdziałaniu receptorów czuciowych, mózgu i układu nerwowego. Podniecenie u kobiet jest zatem wypadkową współwystąpienia pobudzenia stref erogennych przy jednoczesnym spełnieniu skomplikowanych czynników emocjonalnych, psychologicznych, społecznych i kulturowych.

Nie powinien zatem dziwić partnera fakt, że mimo tych samych czynników i okoliczności, ta sama kobieta raz jest silnie podniecona, a innym razem zupełnie obojętna.

Sposoby na większy apetyt miłosny - afrodyzjaki i tabletki na libido dla kobiet

Obecnie świadomość kobiet stoi na znacznie wyższym poziomie niż jeszcze kilkanaście lat temu, dlatego na rynku prócz męskich preparatów na potencję znajdziemy całkiem liczne oferty dla pań. Tabletki na zwiększenie libido dla kobiet nie działają miejscowo, jak w przypadku znanej męskiej pigułki. Ich celem jest wyrównanie niedoborów witamin i minerałów kluczowych dla aktywności seksualnej u kobiet. Niektóre składniki - jak np. L-arginina czy znany afrodyzjak, korzeń maca - poprawiają przepływ krwi w organizmie, w tym w narządach płciowych. Inne z kolei przyczyniają się do wyrównania gospodarki hormonalnej i wspomagają stabilizację procesów emocjonalnych, poprawiając samopoczucie. Znana z tych właściwości jest m.in. N-acetyl tyrozyna. Wysoki poziom kortyzolu, który również nie ułatwia zbliżeń, pozwala uspokoić znany na całym świecie Tongkat Ali, dlatego warto szukać także tego składnika (i innych afrodyzjaków) w preparatach dla kobiet na libido.

Co jest najlepsze na libido dla kobiet? Zacznij od prostych czynności

Jak już odkryliśmy, popęd seksualny może obniżać wiele czynników. Na niektóre z nich nie masz wpływu - jak np. na zbliżającą się w 4-5. dekadzie życia menopauzę. Inne możesz jednak kontrolować. Niezdrowe jedzenie ubogie w mikro- i makroelementy zastąp pełnowartościowymi posiłkami. Unikaj jak ognia wszelkiego rodzaju używek. Uprawiaj umiarkowany, ale regularny sport, który zagwarantuje stały wyrzut endorfin i zapewni ci atrakcyjny wygląd. Staraj się kontrolować stres, a przede wszystkim wysypiaj się! Tylko wtedy będziesz miała energię na miłosne igraszki.