Grupa 2KQ Trio stworzyła wideoklip do utworu „Light in Darkness”. Młodzi muzycy zagrali w wyremontowanej sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu.

W lipcu ubiegłego roku czternastoletni wówczas pianista Michał Korzeń został laureatem I nagrody w konkursie zorganizowanym przez producenta fortepianów zewnętrznych Cadenza - firmę „Fulco System” z Gliwic. Konkurs #SpotkaniePrzyFortepianie polegał na zamieszczeniu na Facebooku filmu z utworem wykonywanym na fortepianie ustawionym na rynku w Katowicach przed Teatrem Śląskim.

Światło w ciemności

Następnie pojawił się pomysł stworzenia teledysku. Kiedy organizatorzy dowiedzieli się, że Michał razem z bratem Kacprem, grającym na kontrabasie i gitarze basowej oraz perkusistą Arturem Kusiem, tworzą zespół, zdecydowali, że w teledysku zostanie zaprezentowane całe 2KQ Trio. Skomponowany przez Michała Korzenia utwór „Light in Darkness” (Światło w ciemności) został zarejestrowany wraz z dźwiękiem i obrazem w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Bytomiu. Bracia są uczniami wspomnianej szkoły.

b

Grand Prix na Ukrainie

To pierwszy profesjonalny teledysk zespołu, chociaż chłopcy mimo młodego wieku mają w dorobku kilka znaczących sukcesów w skali krajowej i międzynarodowej. W 2021 roku 2KQ Trio otrzymało Grand Prix w XVI Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Odessie na Ukrainie. W tym samym roku Michał Korzeń Project otrzymał I miejsce w grupie Junior do 21 lat w 13th Jazz Contest 2020/2021 w Tarnowie.