Piłkarze Polonii Bytom po trudnym spotkaniu na wyjeździe z Cariną Gubin wywieźli cenne zwycięstwo, wygrywając 1:0. Warto dodać, że niebiesko-czerwoni przez większą część spotkania grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Mateusza Lippa w 31. minucie, zaś gospodarze w 90. minucie nie wykorzystali rzutu karnego. Z kolei piłkarze Szombierek Bytom zremisowali na wyjeździe z Unią Rędziny 0:0.

Jedynego gola dla Polonii zdobył w 81. minucie spotkania Lucjan Zieliński, dając tym samym cenne zwycięstwo bytomianom. Polonia Bytom po rozegraniu 15. spotkań ma na swoim koncie 31. punktów i zajmuje już pozycję wicelidera III grupy III ligi. Do lidera grupy - Rakowa II Częstochowa bytomianie tracą 4 punkty.

Drużyna Szombierek Bytom po dzisiejszym remisie 0:0 z Unią Rędziny w tabeli IV ligi zajmuje 9. miejsce w tabeli.

Warto dodać, że we wtorek, 8 listopada drużyny Szombierek Bytom i Polonii Bytom zagrają finałowy mecz Pucharu Polski Podokręgu Bytom. Początek meczu zaplanowano na godz. 14.00. Mecz odbędzie się na stadionie miejskim przy ul. Frycza Modrzewskiego.