Na wyremontowanej czternastometrowej ścianie oficyny przy ul. Piłsudskiego 34-36 znów pojawiły się rusztowania. Tym razem na wysokości pracują nie budowlańcy lecz artyści czeladzkiej grupy Mural, którzy malują tam portret Bytomskiej Smerfetki.

Prace nad muralem Smerfetki przy ul. Piłsudskiego

Przypomnijmy, że Bytomska Smerfetka to zwycięski projekt muralu wyłoniony w ramach ogłoszonego przez Urząd Miejski w Bytomiu ogólnopolskiego konkursu Zmalujmy coś w Bytomiu. Stworzony przez Agnieszkę Mϋller portret Grażyny Wołowiec nabiera już kształtów za sprawą streetartowców z grupy Mural, która na swoim koncie ma już tysiące metrów kwadratowych ozdobionych muralami ścian.

Wśród nich warto wymienić chociażby imponujący mural himalaisty Jerzego Kukuczki w Katowicach - Bogucicach czy serię prac o tematyce nawiązującej do Powstań Śląskich, w tym spektakularny portret Wojciecha Korfantego przy katowickich Gwiazdach.

- Jeśli pogoda pozwoli, Smerfetka będzie gotowa za dwa tygodnie - mówi Wojciech Walczyk grupy Mural.

Południowa elewacja, na której powstaje mural liczy 71 metrów kwadratowych. Widać już pierwsze szkice, które wkrótce wypełnią się kolorami. Trwają też próby farb i sprawdzanie, jak zachowują się w kontakcie ze ścianą.

- To unikatowa praca o ciekawych barwach. Jesteśmy w kontakcie z Agnieszką Mϋller, by jak najlepiej oddać charakter jej projektu - mówi Wojciech Walczyk.