Polonia Bytom zdobywa srebro na Mistrzostwach Polski w hokeju na rolkach
W miniony weekend w Krynicy-Zdroju odbyły się emocjonujące finały Mistrzostw Polski w hokeju na rolkach. Drużyna BS Polonia Bytom zdobyła srebrny medal, prezentując znakomitą formę i ducha walki. To osiągnięcie jest dowodem na rosnącą popularność i rozwój tej dyscypliny sportu w naszym kraju.

Intensywne zmagania w Krynicy-Zdroju

Od 28 do 30 czerwca Krynica-Zdrój gościła najlepsze polskie drużyny hokeja na rolkach, które walczyły o tytuł mistrza Polski. Drużyna BS Polonia Bytom, choć nie zaczęła najlepiej, pokazała determinację i umiejętności, które doprowadziły ją do finału. W fazie grupowej bytomianie zmierzyli się z trzema zespołami: przegrali z Łączy Nas Hokej Team 4:5, pokonali HC Pantery 8:5 oraz Luce Bielsko-Biała 12:5.

Droga do finału

Po fazie grupowej przyszedł czas na półfinały, gdzie BS Polonia Bytom odniosła spektakularne zwycięstwo nad Łączy Nas Hokej Team wynikiem 7:3. To zwycięstwo otworzyło im drogę do finału, gdzie po zaciętej walce musieli uznać wyższość HC Pantery, przegrywając 3:5. W decydującym meczu bramki dla Polonii zdobyli Artur Wieczorek, Paweł Zygmunt i Sebastian Kłaczyński.

Zawodnicy, którzy zrobili różnicę

W drużynie BS Polonia Bytom wystąpili m.in. Paweł Zygmunt – reprezentant Polski w hokeju na lodzie, który na co dzień gra w czeskiej lidze, Sebastian Owczarek – były hokeista Polonii, obecnie analityk wideo seniorskiej kadry oraz Bartłomiej Stępień – trener Kadry Narodowej U16 i szkoleniowiec młodych drużyn w Polonii. Ich doświadczenie i umiejętności miały znaczący wpływ na wyniki drużyny.

Pełny skład drużyny w meczu finałowym

Skład Polonii Bytom w meczu finałowym był imponujący. Na lodzie zobaczyliśmy: Tobiasza Jaworskiego, Karola Wąsińskiego, Jana Stępnia, Pawła Bajona, Pawła Zygmunta, Michała Proczka, Bartłomieja Stępnia, Łukasza Dybasa, Szymona Kiełbickiego, Sebastiana Owczarka, Sebastiana Kłaczyńskiego, Artura Wieczorka, Michała Zająca, Mikołaja Kociszewskiego oraz Grzegorza Wieczorka. Każdy z tych zawodników przyczynił się do sukcesu drużyny.

Fot. FB Hokej na Rolkach


Na podstawie: Urząd Miejski w Bytomiu