Pijany kierowca z prawie 5 promilami i sądowym zakazem zatrzymany w Bytomiu

2 min czytania
Pijany kierowca z prawie 5 promilami i sądowym zakazem zatrzymany w Bytomiu


Bytomscy policjanci zatrzymali kierowcę, który w stanie skrajnej nietrzeźwości złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jego ryzykowna jazda mogła skończyć się tragedią – teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia.

  • Nietrzeźwy kierowca w centrum Bytomia zatrzymany dzięki czujności świadka
  • Konsekwencje dla mieszkańców Bytomia i apel o odpowiedzialność na drogach

Nietrzeźwy kierowca w centrum Bytomia zatrzymany dzięki czujności świadka

W sobotnie popołudnie na ulicy Tysiąclecia doszło do zatrzymania 46-letniego mieszkańca Bytomia, który wsiadł za kierownicę swojego volkswagena mając prawie 5 promili alkoholu we krwi. To nie koniec jego problemów – mężczyzna miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całą sytuację zauważył świadek, który natychmiast powiadomił policję.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, wskazano im podejrzanego, który właśnie wysiadał z samochodu i udawał się na zakupy. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia zgłaszającego – mężczyzna był kompletnie pijany. Zatrzymany usłyszał już zarzuty dotyczące prowadzenia auta pod wpływem alkoholu oraz złamania zakazu sądowego.

Konsekwencje dla mieszkańców Bytomia i apel o odpowiedzialność na drogach

Za swoje czyny 46-latek może trafić do więzienia nawet na pięć lat, a dodatkowo grozi mu przepadek pojazdu. To kolejny przykład, jak ważna jest reakcja osób postronnych, które nie pozostają obojętne wobec zagrożeń na drodze.

Policja przypomina, że jazda po alkoholu to nie tylko łamanie prawa, ale przede wszystkim realne niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu. Alkohol osłabia refleks i zaburza ocenę sytuacji, co często kończy się tragicznymi wypadkami.

“Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragedii na drodze. Alkohol nie tylko zmniejsza szybkość reakcji, ale przede wszystkim prowadzi do błędnej oceny własnych możliwości. Nietrzeźwi za kierownicą stanowią poważne zagrożenie na drodze, dlatego, jeśli widzimy pijanego kierowcę, nie bójmy się reagować. Świadkowi, który nie pozostał obojętny na realne zagrożenie – dziękujemy!”

Dzięki czujności mieszkańców Bytomia udało się zapobiec potencjalnej tragedii. To dowód na to, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w mieście.

Na podst. KMP Bytom

Autor: krystian