Bytom zaleje kultura - Dobrze Mi Tu połączy sztukę, ruch i uważność

FOT. Bytomskie Centrum Kultury
Tego lata Bytom zacznie pulsować kulturą, która nie zamyka się w jednej sali ani jednej dziedzinie. „Dobrze Mi Tu. Dni Kultury Wrażliwej” rozleją się po mieście jak kolejne fale - z dźwiękiem, smakiem, ruchem i opowieściami w tle.
- „Dobrze Mi Tu” popłynie przez Bytom kilkoma artystycznymi nurtami
- Twórcy z Bytomia połączą swoje pomysły w miejską opowieść
- W sierpniu warto sprawdzić, gdzie pojawi się kolejna fala
„Dobrze Mi Tu” popłynie przez Bytom kilkoma artystycznymi nurtami
Od 21 do 30 sierpnia 2026 roku Bytomskie Centrum Kultury zaprosi mieszkańców do projektu, w którym kultura ma przypominać fale. Każda z nich przyniesie inny impuls: światło, słowa, dźwięki, smak albo ruch. W tej miejskiej układance znajdzie się miejsce także dla ceramiki, florystyki, teatru i tematów związanych z dobrostanem psychicznym. 🌊
To nie będzie wydarzenie przywiązane do jednego punktu na mapie. Projekt ma docierać do różnych miejsc Bytomia i otwierać się na mieszkańców, pokazując, że kultura może być doświadczeniem bliskim codzienności - angażującym zmysły, wyobraźnię i uważność.
Twórcy z Bytomia połączą swoje pomysły w miejską opowieść
Za kolejnymi falami stoją lokalni artyści, rzemieślnicy, eksperci i przedsiębiorcy. Ich współpraca ma wydobyć potencjał miasta, a przy okazji stworzyć przestrzeń do spotkania osób o różnych zainteresowaniach. Raz będzie bardziej twórczo, innym razem refleksyjnie, ale wspólnym mianownikiem pozostanie doświadczenie kultury poza utartym schematem. 🎭
Hasło tegorocznej odsłony brzmi „Fale kultury w przestrzeni miasta” i dobrze oddaje jej charakter. Zamiast jednego centralnego wydarzenia pojawi się seria działań, które mają stopniowo przenikać do miejskiego życia.
W sierpniu warto sprawdzić, gdzie pojawi się kolejna fala
Projekt odbędzie się w Bytomiu od 21 do 30 sierpnia 2026 roku, a za jego realizację odpowiada Bytomskie Centrum Kultury. Szczegóły programu i informacje o biletach można znaleźć w BECEK. Zadanie współfinansowane jest ze środków Gminy Bytom. ✨
na podstawie: Bytomskie Centrum Kultury.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Bytomskie Centrum Kultury). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Bytom zaleje kultura - Dobrze Mi Tu połączy sztukę, ruch i uważność

Remont zmieni trasę autobusu 39. Dwa przystanki wypadają z obsługi

Ulica 8 Marca w Miechowicach na finiszu. Następna będzie Leszczynowa

Remont przy Placu Kościuszki zmieni trasę kierowców i pieszych

W Bytomiu rozlegną się syreny. To będzie hołd dla powstańców

Bytomianie zbudowali minirampę od fundamentów. Zjeżdżają na nią z całej Polski

Bytom w komiksowym uniwersum. Śląskie historie trafiają na wystawę

Bytom Segreguje rusza z pierwszym numerem. Odpady bez tajemnic

Rutynowa kontrola w Bytomiu zakończyła się utratą prawa jazdy przez 28-latka

Nocna podróż wąskotorówką. Ognisko, przewodnicy i przejazd po zmroku

Montaż klimatyzacji na własną rękę? To może skończyć się wysoką karą

Kościół św. Wojciecha w nowej odsłonie. Finał remontu już blisko

W Bytomiu dwa dni upału. W piątek temperatura sięgnie 36°C

Słoneczniki w ruch: Letnia Akademia Sztuki odkrywa van Gogha
Przydatne dane teleadresowe
- Uniwersyteckie Centrum Stomatologii SUM w Bytomiu - kontakt, poradnie, rejestracja
- Specjalny Ośrodek Wychowawczy nr 2 w Bytomiu - kontakt i oferta
- Opera Śląska w Bytomiu - kontakt, bilety, godziny
- Okręgowy Urząd Miar w Katowicach - Wydział zamiejscowy w Bytomiu, kontakt i usługi
- Bytomskie Centrum Wsparcia - kontakt, adres i dostępność
- Muzeum Górnośląskie w Bytomiu - kontakt, godziny, bilety
