UM Bytom: Rozpoczął się remont chodników na ul. Królowej Jadwigi
Trwa przebudowa chodników w naszym mieście. Aktualnie prace prowadzone są na ul. Królowej Jadwigi, gdzie drogowcy rozpoczęli remont nawierzchni. Inwestycja jest częścią większego projektu, który obejmuje kilka kluczowych lokalizacji w Śródmieściu, Rozbarku i Łagiewnikach.
  1. Remont chodnika przy ul. Królowej Jadwigi rozpoczęty.
  2. Prace budowlane na ul. św. Piotra w Łagiewnikach dobiegają końca.
  3. Modernizacja chodników w Śródmieściu trwa.
  4. Inwestycja dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wartość całej inwestycji wynosi 1 mln zł, a projekt obejmuje modernizację czterech chodników. Oprócz rozpoczętych prac na ul. Królowej Jadwigi, drogowcy kończą już remont przy ul. św. Piotra w Łagiewnikach. W Śródmieściu trwają prace przy ul. Łużyckiej.

Zakres robót jest szeroki. Obejmuje rozbiórkę starych nawierzchni, wykonanie koryta oraz podbudowy z tłucznia kamiennego. Następnie przeprowadzona zostanie regulacja studzienek telekomunikacyjnych i położenie nowej nawierzchni z kostki brukowej. Prace te realizuje firma „AQUAMER” z Bytomia, wyłoniona w drodze postępowania przetargowego.

Które chodniki zostaną przebudowane?

Projekt przewiduje przebudowę dwóch chodników w Śródmieściu: przy ul. Fałata od ul. Kraszewskiego do ul. Woźniaka oraz przy ul. Łużyckiej od ul. Olimpijskiej do budynku nr 3 przy ul. Łużyckiej. W Łagiewnikach prace obejmują ul. św. Piotra na odcinku od ul. Cyryla i Metodego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i ul. Tulipanów. W Rozbarku modernizacja dotyczy ul. Królowej Jadwigi na odcinku od budynku przy nr 3 do pl. św. Barbary.

Inwestycja z dofinansowaniem

Na realizację tego projektu pozyskano 782 tys. zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całość prac powinna zakończyć się latem 2024 roku, co znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z tych chodników.

Mieszkańcy mogą spodziewać się, że po zakończeniu robót codzienne spacery będą bardziej komfortowe, a bezpieczeństwo na drogach zwiększy się. Modernizacja chodników to jedna z wielu inwestycji, które mają na celu poprawę infrastruktury miejskiej.


Opierając się na: UM Bytom