Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Kredyt gotówkowy — ranking najtańszych ofert 2021

Kredyty gotówkowe jak i hipoteczne cieszą się stale wzrastającą popularnością wśród wielu grup społecznych. Na zaciągnięcie zobowiązania najczęściej decydują się aktywnie zawodowo osoby młode, pragnące dokonać zakupu różnych dóbr materialnych w celu zaspokojenia swoich potrzeb. W przypadku braku posiadania odpowiedniej ilości środków na dokonanie transakcji z pomocą przychodzą rozwiązania takie jak kredyty gotówkowe, których oferty porównasz na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe.

Czym wyróżnia się kredyt gotówkowy?

Pożyczki gotówkowe charakteryzują się przede wszystkim znacznie krótszym okresem spłaty zobowiązania niż   w przypadku kredytu hipotecznego. Różnicą jest także stopa oprocentowania (RRSO), która jest znacznie wyższa  dla  tego typu pożyczek. Zobowiązania krótkoterminowe wobec banków nie wymagają także dostarczania do oddziału wielu dokumentów potwierdzających sytuację majątkową wnioskodawcy. Zazwyczaj wystarczy w tym celu dowód osobisty, zaświadczenie o dochodach oraz ewentualnych zobowiązaniach takich jak np. alimenty lub innego typu kredyty.

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego wiąże się jednak z przymusem jego terminowej, comiesięcznej spłaty wraz z odsetkami. Wydłużenie okresu kredytowania również ma wpływ na wysokość odsetek, a co za tym idzie miesięcznego zobowiązania.

Tanie kredyty gotówkowe — ranking

Na rynku dostępnych jest wiele ofert kredytów gotówkowych pochodzących z różnych banków. Decydując się na złożenie wniosku o ofertę pożyczki warto poprzedzić te działania analizą rynku poprzez rankingi kredytów gotówkowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w łatwy sposób znaleźć najlepszą możliwą ofertę. Banki najczęściej nie ingerują w to, na co przeznaczona zostanie kwota pożyczki. Z tego względu ten typ kredytów cieszy się największą popularnością.

Przykładowy ranking kredytów gotówkowych

Przykładowo, osoby chcące zaciągnąć zobowiązanie na kwotę 5 tysięcy złotych muszą liczyć się z odsetkami należnymi  od całkowitego czasu spłaty. Dla kwoty 5000 złotych przy okresie spłaty 48 miesięcy należy spodziewać się odsetek rzędu od 900 do 1500 złotych w zależności od oferty. Najtańszymi bankami okazują się obecnie Citi Handlowy oraz Alior Bank, które przy danym okresie spłaty oferują miesięczna ratę na poziomie 123 złotych, co skutkuje całkowitym kosztem kredytu wynoszącym niecałe 900 złotych. Bank Pekao oraz Santander również mogą pochwalić się bardzo atrakcyjnymi ofertami, ponieważ są one droższe tylko o kilkanaście złotych w całym rozrachunku.

Analizując rankingi kredytów gotówkowych warto zwrócić uwagę na renomę banku oraz wszelkie koszty związane z zaciągnięciem pożyczki gotówkowej. Odpowiedni dobór oferty pozwoli na wygodne płacenie jej w systemie miesięcznym oraz nie obciąży nadmiernie domowego budżetu wnioskodawcy.

Czy porównywanie kredytów gotówkowych ma sens?

Wcześniejsza analiza ofert kredytów gotówkowych na Totalmoney pozwala na wybranie najlepszej propozycji danego banku, która będzie zapewniać najmniejsze koszty całkowite oraz minimalną miesięczna ratę. Na rynku dostępne są także internetowe kalkulatory kredytów gotówkowych, pozwalające także na wyliczenie zdolności kredytowej wnioskodawcy. Warto wiedzieć, że tego typu działania nie mają żadnego wpływu na późniejsze obliczanie zdolności przez banku, a rankingi mają jedynie charakter symulacji. Końcowa oferta banku może znacząco różnić się od tej, która przedstawiana jest w rankingu kredytów gotówkowych na rok 2021.

Najtańszy kredyt gotówkowy — czy będzie najlepszy?

Każde zobowiązanie wobec banku, im mniej kosztowne tym lepiej dla dłużnika. Z tego względu wybór najtańszej możliwej oferty dostępnej w danym momencie na rynku jest bardzo dobrą decyzją. Pozwoli to zachować płynność finansową gospodarstwa domowego oraz spokojny sen. Wysokość kosztów kredytu są najczęściej zależne od kwoty, długości spłaty oraz oprocentowania. Warto więc każdorazowo zwracać uwagę na wszystkie powyższe aspekty aby uniknąć późniejszych rozczarowań oraz kłopotów ze spłatą zobowiązania.