Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Biżuteria na weselu - jak nie popełnić gafy?

Czarna lub biała sukienka, nadużywanie alkoholu czy narzekanie na jedzenie — każdy, dobrze wychowany gość doskonale wie, że takich rzeczy należy unikać na przyjęciu ślubnym. Wokół polskiego wesela pojawiło się wiele mniej lub bardziej oczywistych zasad, które należy znać, aby nie popełnić gafy. Jedną z nich jest odpowiedni ubiór. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na każdy, nawet najmniejszy aspekt. Dzisiaj przyjrzymy się biżuterii, której właściwy dobór do stylizacji weselnej spędza sen z powiek wielu kobietom.

Klasyczne wesele — klasyczna biżuteria

Większość polskich wesel to niesamowite, ale mimo wszystko klasyczne przyjęcia. Dlatego wybierając się na tego typu imprezę, nie warto silić się na kreację złożoną z wielkiej, ozdobnej biżuterii w dziwnym kształcie. Zamiast zachwytu wśród biesiadników, wywoła ona w najlepszym wypadku zdziwione spojrzenia. Nieco gorzej wychowana część gości może nawet pokusić się o nieprzyjemny komentarz, który zepsuje nam radość z tego wspaniałego dnia. Umówmy się. Naszyjniki w kształcie sowy, czy wyraziste bransolety imitujące węża, zdecydowanie nie będą w dobrym guście. Zamiast tego na klasycznym weselu doskonale sprawdzi się wszelkiego rodzaju złota i srebrna biżuteria o delikatnym wzorze, która podkreśli zalety naszej urody. Cienki naszyjnik powieszony na szyi, gustowna zawieszka na łańcuszek, minimalistyczny pierścionek czy bransoletka podkreślająca smukłość dłoni — te elementy w zupełności wystarczą! Pamiętajmy, że wesele to wielki dzień Panny Młodej, a nie walka na najbardziej krzykliwą kreację wieczoru. Niemniej jednak pośród tych wszystkich zasad dobrego wychowania warto mieć na uwadze także swoją wygodę. W końcu biżuteria ma podkreślać urodę, a przeszkadzać w hucznym świętowaniu.

Wesele tematyczne — czas na odrobinę szaleństwa!

Powyższe wskazówki nie obowiązują, jeśli Para Młoda organizuje wesele tematyczne! Coraz częściej można spotkać śluby w klimacie retro, Bollywood czy nawet bajkowym. Jeśli otrzymamy zaproszenie na takie przyjęcie, wówczas wniosek jest tylko jeden — można poszaleć z kreacją! Zazwyczaj osoby organizujące takie wesela mają dystans do siebie, a także oczekują od gości nieszablonowych stylizacji. Choć cienkie złote łańcuszki wciąż mogą być dobrym dodatkiem, to mocna biżuteria w oryginalnym kształcie również sprawdzi się fantastycznie! Przykładowo przyjęcie w stylu indyjskim to okazja, aby założyć wyraziste bransolety, długie naszyjniki, a także ozdoby na włosy, które noszone na co dzień mogłyby wywoływać zdziwienie. Doskonałym miejscem na wyrażenie siebie za pomocą ubioru są także wesela w klimacie bajkowym. W tym przypadku wszelkiego rodzaju motywy wężowe, naszyjniki z sowami, grube medaliony i ciężka złota biżuteria zostanie dobrze odebrana. I to zarówno przez gości, jak i Parę Młodą! Dla nas samych może to być świetna szansa na założenie czegoś, co bardzo nam się podoba, a nie do końca mamy odwagę, aby nosić to na co dzień. Jeśli można zaszaleć, to dlaczego nie!

Odpowiedni dobór biżuterii, choć pomijany przez niektórych gości, jest bardzo istotną kwestią, której należy poświęcić przynajmniej część uwagi. Zdecydowanie w dobrym guście jest dopasowanie kolczyków, naszyjników, pierścionków i bransoletek do charakteru wydarzenia, w którym planujemy wziąć udział. Niewątpliwie wiele także zależy od relacji, którą mamy z Parą organizującą wesele, a także jej otwartości. Zdecydowanie na większą dozę ekstrawagancji może pozwolić sobie dobra przyjaciółka znająca humor Panny Młodej niż jej daleka kuzynka.