Podczas wczorajszego spotkania zorganizowanego przez Polski Związek Tenisa wręczone zostały nagrody konkursów ogłoszonych w 2021 roku. Bytomski klub znalazł się wśród laureatów każdego z nich.

Pierwszy konkurs „Gramy o trzy dychy”, w którym Górnik Bytom zajął najwyższe miejsce na podium odbył się na kortach w Bydgoszczy oraz Bytomiu. Nazwa konkursu wzięła się od łącznej puli nagród do zdobycia. I miejsce 20 tysięcy złotych, II miejsce 6 tysięcy, a III 4 tysiące. Podczas Halowych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn (Bydgoszcz) oraz Narodowych Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn (Bytom) zawodnicy oprócz punktów do klasyfikacji indywidualnej zdobywali cenne oczka do klasyfikacji klubowej. Łączna suma tych punktów dała bytomskiemu zespołowi I miejsce.

Dofinansowanie z Polskiego Związku Tenisa nasz klub otrzymał również w konkursie: „Gramy o cztery dychy”, w którym Górnik zajął 4 miejsce (przed bytomskim klubem znalazły się zespoły z Warszawy, Poznania i Grodziska Mazowieckiego). W cykl turniejów biorących udział w tym konkursie znalazły się wszystkie LOTOS PZT Polish Tour oraz międzynarodowe turnieje młodzieżowe. Tutaj również zawodnicy walczący o pozycję indywidualnie, zbierali punkty dla swojego klubu.

Rozstrzygnięto również klasyfikację „Klub Roku PRO”, w którym bytomski klub (wśród 20 wyróżnionych spośród 116 wszystkich klubów) ustąpił jedynie drużynie z Bielska-Białej.

Podczas spotkania podsumowany został również mijający już 2021 rok oraz przedstawione zostały najważniejsze plany na 2022. Poruszone zostały też sprawy związane z Superligą. Całość zakończyła się uroczystą kolacją wigilijną.