Prawie 1400 biegaczek i biegaczy wzięło w sobotę /16 września/ udział w 14. PKO Bytomskim Półmaratonie, jednej z największych imprez biegowych na południu Polski. Zawodnicy, wśród których nie zabrakło władz miasta, n a czele z prezydentem Mariuszem Wołoszem rywalizowali na dystansie 21, 10,5 ,5 kilometrów oraz 10,5 w Nordic Walking.

Start i meta półmaratonu zostały zlokalizowane na parkingu centrum handlowego przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego. Wśród biegaczy mogliśmy zobaczyć nie tylko amatorów, ale i zawodowców, którzy na co dzień trenują w klubach.

Gościem specjalnym PKO Bytomskiego Półmaratonu była Joanna Jóźwik, lekkoatletka, medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw świata sztafet, a także wielokrotna mistrzyni Polski w biegu na 800 m.

Na zwycięzców czekały nagrody pieniężne, zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych. Każdy biegacz, który ukończył półmaraton w regulaminowym czasie, otrzymał również pamiątkowy medal i koszulkę.

Podczas półmaratonu wielu biegaczy startowało z przypiętą kartką z napisem 'Biegnę dla Julii". 19-latka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, czego konsekwencją jest przepuklina oponowo-rdzeniowa. Julia jest podopieczną Fundacji „Słoneczko”. W zamian za zaangażowanie zawodników Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na pomoc Julii.

Ponadto uczestnicy 14. PKO Bytomskiego Półmaratonu pobiegli z symbolem złotej wstążki w ramach solidarności z dziećmi chorymi na nowotwory i ich rodzinami. To akcja promowana m.in przez Fundację ISKIERKA, którą 17 lat temu założyła bytomianka Jolanta Czernicka - Siwecka, by pomagać dzieciom z chorobami onkologicznymi.

Wyniki biegu można zobaczyć na stronie: https://www.zmierzymyczas.pl/lv_live/live.html.