Duet Alice in WonderBand zachwycił na scenie Teatru Rozbark
Na scenie Teatru Rozbark odbył się niezwykły koncert, który połączył muzykę, teatr i taniec. Wystąpił serbski duet Alice in WonderBand, który zaprezentował widowisko „New Balkan Rythm”. Publiczność miała okazję przenieść się w świat tradycyjnych bałkańskich melodii i unikalnych form artystycznych.
  1. Alice in WonderBand wystąpił w Teatrze Rozbark.
  2. Koncert „New Balkan Rythm” łączył muzykę, teatr i taniec.
  3. Artyści zaprezentowali tradycyjne bałkańskie utwory.
  4. Duet działa od 1998 roku i jest znany z unikalnych performansów.

Serbski duet Alice in WonderBand, w skład którego wchodzą Ana Vrbaški i Marko Dinjaški, zaprezentował widowisko „New Balkan Rythm” na scenie Teatru Rozbark. Było to zjawiskowe połączenie muzyki, teatru oraz tańca, które poruszyło zgromadzoną publiczność.

Alice in WonderBand, założony w 1998 roku na Fruškiej Gorze, jest znany z rozwijania specyficznego rodzaju sztuk performatywnych. Ich występy łączą muzykę, teatr, taniec, ruch oraz akrobatykę z unikalną sztuką body percussion. To jedyni artyści w tej części Europy, którzy eksplorują tę dziedzinę w tak wszechstronny sposób.

Duet ma już za sobą kilka udanych występów przed bytomską publicznością. Wcześniej zaprezentowali się m.in. w familijnym musicalu komediowym „Kiss” oraz projekcie „Bytom Novi Sadi: mirror with sound”, który powstał we współpracy ze studentami Akademii Sztuk Teatralnych - Wydział Teatru Tańca w Bytomiu oraz lokalnymi muzykami.

Podczas koncertu „New Balkan Rythm” artyści zabrali widzów w muzyczną podróż przez tradycyjne bałkańskie utwory z Wojewodiny. Ich występ był pełen energii, pasji i autentyczności, co sprawiło, że publiczność mogła poczuć prawdziwego ducha Bałkanów.

Warto wspomnieć, że Alice in WonderBand nie tylko koncertuje, ale również prowadzi warsztaty, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi artystami oraz entuzjastami sztuk performatywnych.


Opierając się na: UM Bytom