Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka na bytomskim stawie
W miniony weekend na stawie "Łan" odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Młodzi wędkarze, mimo niesprzyjającej pogody, z entuzjazmem rywalizowali o miano najlepszych. Wydarzenie było pełne emocji i radości, a także obfitowało w liczne nagrody i słodkości.
  1. 35 młodych wędkarzy wzięło udział w zawodach.
  2. Najmłodsza uczestniczka otrzymała specjalny puchar.
  3. Damian Laksa zdobył pierwsze miejsce.
  4. Wszystkie ryby zostały wypuszczone z powrotem do wody.

W sobotę, 2 czerwca, staw "Łan" stał się miejscem rywalizacji 35 młodych wędkarzy, którzy z okazji Dnia Dziecka stanęli do zawodów wędkarskich. Wśród uczestników znalazło się 8 dziewcząt i 27 chłopców w wieku od 6 do 16 lat. Najmłodsza zawodniczka, Milena Żukowska, została uhonorowana pucharem za swój udział.

Podczas trzygodzinnych zmagań młodzi wędkarze złowili łącznie 25,5 kilograma ryb, które po zawodach zostały wypuszczone z powrotem do wody. Największą rybę, leszcza ważącego 580 gram, złowiła Aleksandra Papiorek.

W rywalizacji najlepszy okazał się Damian Laksa, drugie miejsce zajął Kacper Kalus, a trzecie Szymon Kmiecik. Wszyscy trzej są wychowankami Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej Koła PZW nr 3. Puchary zwycięzcom wręczył przewodniczący Rady Miejskiej Michał Staniszewski.

Mimo niesprzyjającej pogody, organizatorzy zadbali o to, by uczestnicy mieli powody do radości. Przygotowane słodkości oraz liczne nagrody dla każdego zawodnika zrekompensowały kaprysy aury. Zawody zostały zorganizowane przez Koło Wędkarskie PZW nr 3 wraz z Sekcją wędkarską "Centrum".


Według informacji z: Urząd Miejski w Bytomiu