W ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” kierowcy na wybranej stacji diagnostycznej mogą bezpłatnie sprawdzić prawidłowość ustawienia świateł w swoich samochodach. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Bytomska drogówka również uczestniczy w działaniach.

Jesień to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Opady deszczu, mgły oraz pokryta liśćmi nawierzchnia to czynniki znacznie utrudniające warunki drogowe. Dodatkowo wcześniej zapadający zmrok, mocno ogranicza widoczność. Wielu kierowców nie pamięta o tym, że trzeba przetrzeć reflektory, gdy są brudne lub wymienić żarówki w przypadku ich przepalenia. Niewielu pamięta jednak o tym, że trzeba również ustawić światła pod odpowiednim kątem.

W dniach 24 października, 7 i 21 listopada br. bytomscy policjanci, wraz z pracownikami stacji diagnostycznej przy ul. Pułaskiego 77 zapraszają na bezpłatne badanie stanu oświetlenia pojazdu. Dodatkowo w dniu 7 listopada do akcji przyłączają się diagności ze stacji kontroli pojazdów przy ul. Strzelców Bytomskich 40.   

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Policjanci i diagności przypominać będą kierującym, jak ważne jest oświetlenie zewnętrzne pojazdu, w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Udział w tym projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów.

Pliki do pobrania

  • Plakat kampanii
    2.68 MB