Jak zadbać o pielęgnację cery tłustej?

W pielęgnacji cery tłustej bardzo ważne jest jej prawidłowe oczyszczanie oraz nawilżanie. Jak to robić, aby nie zaszkodzić skórze, zachować ją w dobrej kondycji, a jednocześnie ograniczyć nieestetyczne błyszczenie? Zadbaj o odpowiednią pielęgnację cery tłustej, aby na długi czas zachować promienny i zdrowy wygląd.

Jak skutecznie oczyścić cerę tłustą?

Gdy posiadasz tłustą cerę, być może borykasz się z niektórymi jej typowymi oznakami. Skóra się błyszczy i pojawiają się na niej wykwity, takie jak zaskórniki i prosaki? Przyczyną tych problemów jest nadmierne wydzielanie sebum. Rozszerzone pory skóry są podatne na zanieczyszczenie, dlatego posiadanie tłustej cery często wiąże się z powstawaniem stanów zapalnych.

Aby skutecznie pozbyć się tego problemu, należy pamiętać o regularnym oczyszczaniu cery. Pamiętaj o tym, że skóra twarzy jest znacznie bardziej wrażliwa, niż skóra w pozostałych miejscach Twojego ciała. Dlatego też wymaga ona delikatniejszej pielęgnacji. Peeling mechaniczny w przypadku cery tłustej nie jest przeciwwskazany, należy go jednak stosować niezbyt często i z wyczuciem. Alternatywą są peelingi enzymatyczne, które można aplikować na skórę twarzy 1-2 razy w tygodniu. Brak pocierania i użycie delikatnych środków nie wzmaga produkcji sebum, ani nie uszkadza delikatnego naskórka. Jest to najlepsza metoda na oczyszczenie cery bez ryzyka jej podrażnienia.

Nawilżanie podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym

Regularne nawilżanie cery tłustej to bardzo ważny etap codziennej pielęgnacji. Dwa razy dziennie, rano i wieczorem, nakładaj na skórę twarzy krem nawilżający przeznaczony do cery tłustej. Najlepiej jest to robić po oczyszczeniu twarzy i zastosowaniu toniku, ponieważ wtedy Twoja skóra jest gotowa na dalsze zabiegi i z pewnością wchłonie odpowiednią ilość kosmetyku. Krem aplikuj metodą lekkiego wklepywania.

Jak zmatowić błyszczące się miejsca?

Po jakimś czasie od oczyszczenia cera zaczyna się błyszczeć? Jest to efekt działania gruczołów łojowych, które w przypadku cery tłustej działają bardzo intensywnie. Ma to swoje dobre strony, ponieważ taka skóra starzeje się wolniej. Jednak można założyć, że świecąca się cera nie wygląda zbyt estetycznie i dobrze byłoby jakoś to błyszczenie ograniczyć. Do tego celu używaj łagodnych płynów micelarnych lub toników. Możesz też usuwać nadmiar sebum za pomocą przykładania do skóry suchej chusteczki.

Czego unikać w pielęgnacji cery tłustej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakich kosmetyków należy bezwzględnie unikać w pielęgnacji Twojej cery, odpowiedź brzmi: nie stosuj produktów na bazie alkoholu i mydła. To prawda, że sprawiają one, że skóra przestaje się błyszczeć i natychmiast staje się matowa. Jednak używanie takich preparatów znacznie osłabia jej naturalną barierę ochronną, w efekcie czego cera staje się bardziej podatna na infekcje i problemy dermatologiczne. Kolejną konsekwencją działania tych składników jest nasilenie produkcji sebum.

Zaprzyjaźnij się ze swoją cerą i zapewnij jej odpowiednią pielęgnację. Cera tłusta może wydawać się problematyczna, jednak dobrze dobrane preparaty i zabiegi sprawiają, że będzie prezentować się wspaniale.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na https://www.phlov.com/blog/pielegnacja-cery-tlustej-poznaj-nasze-porady-n62