Już po raz kolejny Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza bytomian do wzięcia udziału w wydarzeniu promującym nawiązywanie dobrych relacji oraz wzmacnianie rodzinnych i partnerskich więzów. Impreza, podczas której nie zabraknie rodzinnych warsztatów i gier, odbędzie się już 25 listopada w CH Agora.

W naszym mieście realizowany jest projekt Relacja ma MOC skupiający się na profilaktyce przemocy domowej, w ramach którego uczestnicy biorą udział w różnego rodzaju szkoleniach, warsztatach i terapiach.

- Projekt ten skupia się na wczesnej profilaktyce przemocy domowej i opiera na założeniu, że wczesne reagowanie na zaburzenia relacji między partnerami może się przyczynić do zahamowania zjawiska przemocy. Obok działań dla uczestników projektu, są też te adresowane do społeczności lokalnej - mówi Agnieszka Kamińska, koordynatorka projektu z Działu Planowania, Koordynowania i Realizacji Projektów MOPR.

Z projektem do ludzi

Podczas listopadowej imprezy w Agorze, na uczestników czekać będą m.in. rodzinne warsztaty edukacyjne, zajęcia ćwiczące współpracę, minigra drużynowa oraz warsztaty tworzenia mozaiki, które poprowadzą artyści Galerii Sztuki Użytkowej „Stalowe Anioły”. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Impreza odbędzie się na III piętrze CH Agora i potrwa od 14.00 do 18.00.

Projekt Relacja ma MOC - profilaktyka przemocy domowej w Bytomiu realizowany jest w ramach Programu „Sprawiedliwość”, którego operatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości, i finansowany jest ze środków funduszy norweskich i środków krajowych.

Plakat informacyjny