Drużyna BS Polonia Bytom przygotowuje się do startu w rundzie wiosennej. Niebiesko - czerwoni mają już kilka sparingowych spotkań za sobą. W piątek 24 lutego i sobotę 25 lutego rozegrali kolejne mecze kontrolne, pokonując najpierw zespół ROW 1964 Rybnik aż 9:1, a dzisiaj remisując z pierwszoligową Wisłą Kraków 1:1.

Rybnik aż 9:1" src="https://www.bytom.pl/assets/pics/aktualnosci/2023-02/D4N_1979 kopia.jpg?1677251367045" alt="Poloniści gromią rywala w sparingu, pokonując ROW Rybnik aż 9:1" width="1600" height="1053">

Do przerwy Poloniści z zespołem ROW Rybnik prowadzili już 4:0, zaś w drugiej połowie dołożyli kolejne pięć bramek, tracąc zaledwie jedną. Dzisiaj 25 lutego podopieczni Adama Burka rozegrali ostatni sparing przed rundą wiosenną z drużyną Wisły Kraków, remisując 1:1 na boisku ośrodka treningowego Białej Gwiazdy w Myślenicach.

Warto dodać, że ostatni raz z Wisłą Kraków Polonia Bytom zagrała w sezonie 2010/2011, ostatnim dla niebiesko-czerwonych w rozgrywkach Ekstraklasy. W Krakowie Polonia przegrała z Wisłą 2:1 (gol Clemence’a Matawu), natomiast w rewanżu był remis 2:2, po bramkach Marcina Radzewicza oraz Dariusza Jareckiego.